31.10.2020

Põhja-Tallinna kalmistuparkides süüdatakse hingedepäeval 1000 küünalt

Hingedepäeval, 2. novembril kell 17 süüdatakse Põhja-Tallinna kalmistuparkides 1000 küünalt. Küünalde põlemisaeg on ligikaudu neli-viis tundi, seega peaks küünlavalgust jaguma kalmistuparkides kuni kella üheksani õhtul.

Põhja-Tallinna Valitsusel on olnud aastatepikkune traditsioon korraldada hingedepäeva puhul avalik kontsert, mis viimastel aastatel on toimunud hubases Kalamaja kirikus. Sel aastal ei toimu viiruse leviku ohu tõttu siseruumides kontserti, selle asemel pakutakse aga hoopis küünalde abil silmailu Kalamaja Kalmistupargis ja Kopli Kalmistupargis.

Hingedepäeval on Põhja-Tallinn küünlaid süüdanud ka varem, kuid mitte nii suures mahus. „Mitmed aastad tagasi toimus linnaosa hingedepäeva tähistamine Kalamaja kalmistupargi kellatornis ning ka siis kaunistati parki küünaldega. Kindlasti tasub Kalamaja kellatorni lähistele ka sel aastal jalutada, kuna lisaks kalmistuparkide küünaldele oleme koostöös Salme Kultuurikeskusega kaunistanud kellatorni,“ rääkis Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

 "Praegu on vajalik hoida füüsilist distantsi. Kuid hinges saame olla ikkagi lähedased. Meid seob küünaldesäras pimedal õhtul hingesugulus. Sest me kõik oleme ühe Looja lapsed. Hingedepäeval mõtleme tänuga neile, kes on läinud meie ees. Ja mõistame, et oleme igavikulised olendid. Meie valikutest sõltub, milline on meie tulevik. Hoiame üksteist," ütles Kalju kiriku pastor Tarmo Lige ja tsiteeris Ott Arderi luuletust: "Elas kord üks küünal. Kui pimedus lähenes, süüdati see küünal ja pimedus vähenes. Nii on küünlad tehtud, et elavad põledes, käsikäes elu ja surm on küünalde tuledes.  Elas kord üks küünal ja põledes lühenes. Ära põles küünal, kuid pimedus vähenes."

Uudise rubriigid: