18.05.2017

Põhja-Tallinna lasteaedade esimesed murumängud Kopli Lasteaia õuel

16. mail 2017 toimusid Põhja-Tallinna lasteaedade esimesed murumängud. Tegu oli rõõmsa õueõpiüritusega, kus ühendatud laste lemmiktegevused: õues mängimine, laulmine-tantsimine ning käeline tegevus.

„Mäng on rõõmsa tuju peegel,
kui on selge põhireegel:
ole kull või pimesikk –
aga ole sõbralik!“

/L. Tungal/

Murumängudel kohtusid ja sõbrustasid kolm lasteaeda Kalamajast (Kalamaja Lasteaed, Tallinna Lasteaed Mudila, Lasteaed Kelluke) ning kolm lasteaeda Kopli poolsaarelt (Lasteaed Maasikas, Mesipuu Lasteaed , Kopli Lasteaed). Piduliku rongkäiguga liiguti Kopli pargi väravast Kopli Lasteaia õuealale, kus jätkati muru-, pärimus- ja kunstimängudega, vahepalaks väike linnupete.  

Murumängude sisu loomisel ammutati inspiratsiooni laste- ja noorte kultuuriaasta 2017 eesmärkidest ning Leelo Tungla laulusõnadest, kus laste mängimine esikohal, kaunilt sõnastatud ning tähendust loov. Nii sai murumängude nimilooks hoogsa tantsuseadena „Laul mängust ja mängimisest“.

Pärimuslike sugemetega laulu- ja ringmängudest sai kokku meeleolukas pärimusmäng, kus laulusuud ning tantsujalgu mängureeglite järgi seada.

Kunstimängu käigus valmis igal lasteaial oma mänguvaim, sest mänguvaim on alati kohal seal, kus leiab aset mäng. Mänguvaim valvab ja kaitseb mängijaid, hoides elus mängulusti ja sõbralikku meelt.

„Nii peamegi oluliseks õuesõpet ja õppimist looduskeskkonnas, loome iseolemist ja koostegutsemist võimaldava õpikeskkonna, õpetame kultuurilist järjepidevust läbi mängu- ja laulutekstide kaugest ajast ning tänasest,“ rääkis Kopli Lasteaia direktor Marika Ärmpalu. „Murumängude eesmärk oli ja on kultuurilise järjepidevuse loomine ning lapse väärtustamine ja mõtestamine looja ning publikuna.“

Lasteaed tänab kõiki osavõtjaid. Eriti suur tänu läheb headele koostööpartneritele Tallinna Kunstigümnaasiumist helitehnika ja Eesti Politseile turvalise rongkäigutee tagamise eest.

Pilte saab näha Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse FB lehel

Uudise rubriigid: