14.04.2016

Põhja-Tallinna lasteaedade laulufestival „Laululind IV“

9. märtsil 2016 toimus Lasteaias Kelluke juba neljandat korda Põhja-Tallinna lasteaedade koostööprojektina laulufestival „Laululind IV“.

Muusikaprojekti eesmärk on anda esinemisvõimalus kõigile muusikat armastavatele lastele, samuti tutvustada laulude kaudu Eestimaal pesitsevaid linde.

Festivalil esitasid kõikide lasteaedade lapsed kaks laulu:  üks kevadest või lindudest ja teine vabal valikul. Repertuaari valik oli väga mitmekülgne. Laulude ilmestamiseks kasutasid muusikaõpetajad ukuleelet, trianglit, kõlaplaati, erinevaid linnupille ning omavalmistatud rütmipille. Laule saatsid tantsulised elemendid ning lavastustused. Hääled lauldi lahti  lauluga „Kes on täna meiega?“. Kodutööna oli kõigil ära õpitud ka laulufestivali nimilaul „Laululind“.

Laulufestivali õhkkond oli sõbralik ja positiivne. Tuju aitas hoida Harakas (Aina Roos), kes lõbustas lapsi toredate lugudega ja õpetas esinemiste vahel vahvaid laulumänge: „Kevad on käes“, „Võlurimäng“ ja „Lõbusas ringis“.

Laulufestival andis lastele rohkelt positiivseid emotsioone ja esinemisjulgust. Muusikaprojekt aitas luua ja tugevdada lasteaedade vahelisi sõprussidemeid, elavdada koolieelsete lasteasutuste muusikaelu ning jätkata traditsiooni.

Laulufestivali lõppedes tänasid Lasteaed Kelluke direktor Tamara Borsuk ja õppealajuhataja Irina Puškina lapsi ja muusikaõpetajaid tänukirjade ning kingitustega.

Festivalist võtsid osa järgmised Põhja-Tallinna Linnaosa lasteaiad: Lasteaed Kelluke (muusikaõpetaja Aina Roos), Kolde Lasteaed (muusikaõpetaja Kadi Uusküla), Lasteaed Pääsupesa (muusikaõpetaja Margit Harf), Pelguranna Lasteaed (muusikaõpetaja Mare Jõesalu), Kopli Lasteaed (muusikaõpetaja Kadri Toomeste), Tallinna Lasteaed Mudila (muusikaõpetaja Kätlin Kasper), Kalamaja Lasteaed (muusikaõpetaja Kulla Huberg), Lasteaed Kajakas (muusikaõpetaja Olga Sudakova) ja Lasteaed Päikene (muusikaõpetaja Liina Mikk).

Lapsed lahkusid laulufestivalilt rõõmsate ja rahulolevate nägudega. Muusikaprojekt „Laululind IV“ oli oma  eesmärgid täitnud.

 

Aina Roos, Lasteaed Kelluke muusikaõpetaja, muusikaprojekti juht 

 

Uudise rubriigid: