05.12.2017

Põhja-Tallinna lasteaedade õpetaja abide koolituspäev „Et sõnast „märka“ saaks tegu”

29. novembril 2017 toimus Salme Kultuurikeskuses projekti „Alusharidus 100“ raames Põhja-Tallinna linnaosa lasteaedade õpetaja abide esimene ühine koolituspäev „Et sõnast „märka“ saaks tegu”.

Koolituspäeva avas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid, kes jagas muljeid oma lasteaiakogemustest ning tutvustas plaane, mida linnaosas plaanitakse järgneval aastal laste jaoks ellu viia.

Õpetaja abidele suunatud päev oli sisustatud lasteaia igapäevatöös oluliste valdkondadega ning sellega seonduvate ettekannetega.

Merike Kivimäe (Tallinna Haridusameti alushariduse peaspetsialist) viis õpetaja abid kurssi tänapäevase aktuaalse teemaga „Muutunud laps ja kaasaegne õpikäsitlus”, milles andis hea ülevaate õpetaja abide ülesannetest ja tegevustest enne ja nüüd. Anna-Liisa Lepasepp (Eesti Töötukassa karjäärinõustaja) rääkis kuulajatele eri rollidest, mida oma elus kanname ning kuidas need enesehinnangut mõjutavad, aga ka muuta saavad.

Krete Erlenhein (Tallinna Kelmiküla Lasteaia õpetaja abi) jagas oma töökogemust, kuidas õpetaja abi töö teda motiveerinud on ning milliseid hobisid saab lastega töötades rakendada. Samuti pakkus õpetaja abidele huvi ettekanne „Erivajadustega lapse toetamise võimalustest lasteaias”, mille käigus erispetsialistid Elvi Ojala ja Tiina Keek (Tallinna Lasteaiast Õunake) oma näpunäiteid jagasid.

Lõunapausi ajal vahetati aktiivselt mõtteid ja kontakte, sõlmiti sõprussuhteid ja lubati tulla töövarjuks, külastada lasteaedu ning kutsuti juba üksteisele külla ja ka esinema.  Kõige rohkem hindasid osalejad teadmisi meeskonnatöö paremast korraldamisest ning erinevatest võimalustest, pedagoogilistest oskustest ja õpetaja abi rolli väärtustamisest lasteaias.

Tagasisides rõhutasid kõik osalejad selliste õppepäevade korraldamise vajalikkust ning olulisust. Saime palju häid mõtteid, millised teemad meie õpetaja abisid kõnetavad. Hea oli saada ka palju positiivset tagasisidet ja tänusõnu!

 

Korraldajad: Tamara Boršuk (Lasteaed Kelluke) ja Riina Läll (Tallinna Kelmiküla Lasteaed)

Fotod: Reelika Täht (Pelguranna Lasteaed)

Uudise rubriigid: