23.09.2021

Politsei- ja piirivalveorkester annab ansambliga Metsatöll tasuta kontserdi Vabaduse väljakul

Reedel, 24. septembril kell 18 allkirjastavad Vabaduse väljakul siseminister Kristian Jaani ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart koostöökokkuleppe, mille kohaselt jätkab uuest aastast Politsei- ja piirivalveorkester Tallinna politseiorkestrina. Pidulikule allkirjastamisele järgneb Tallinna politseiorkestri tasuta kontsert koos ansambliga Metsatöll.

Politsei- ja piirivalveorkester jätkab 1. jaanuarist 2022 Tallinna politseiorkestrina ning orkestri koosseisus jätkavad kõik selle 34 liiget.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on oluline kutselise puhkpilliorkestri järjepidevuse ja traditsioonide hoidmine. „Tegemist on Eestile kui riigile, aga eriti Siseministeeriumi valitsemisalale olulise sümboliga, mille kõrgeim eesmärk on alati olnud ühtsustunde loomine. Seetõttu on eriti märgiline, et orkestri nimi sisaldab edaspidi nii Tallinna, Eesti pealinna ja suurima omavalitsuse nime, kui ka viidet politseile. Nii oli see ju ka praeguse orkestri eelkäija, Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkestriga,“ sõnas Jaani.  

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on ajaloolise pärandiga, 1928. aastal alguse saanud politseiorkester väärtus, sümbol ja kultuuriline ressurss, mis saab uuest aastast Tallinna  oluliseks osaks. „Ka Tallinna koosseisus jääb orkestri ülesandeks luua Eesti riigi sümbolväärtusega tähtpäevadel pidulikke ja ülevaid hetki. Ühtlasi kandideerib Tallinn UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks ja selline unikaalne muusikakollektiiv üksnes rikastab siinset muusikaelu,“ märkis Kõlvart. „Kõigil linlastel ja muusikasõpradel on võimalus professionaalse orkestri ülesastumisele kaasa elada juba sel reedel Vabaduse väljakul, kus antakse tasuta kontsert koos ansambliga Metsatöll.“

Kontserdi külastamiseks tuleb esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Uudise rubriigid: