10.05.2018

Politseiaias saab kogu pere vibu lasta

Kesklinna valitsus korraldab koos keskkonnaametiga laupäeval, 12. mail Politseiaias suure pereürituse, kus igaüks saab proovida vibulaskmist, kiibistada lemmiklooma või pääseda Kesklinna valitsuse vabaõhuvastuvõtule.

„Lähenemas on vanalinna päevad, mis toimuvad tänavu 30. maist 3. juunini. Kesklinna valitsusel on soov muuta need päevad elanikele lähedasemaks. Loodame, et läbi selle pereürituse leiavad inimesed mõne nädala pärast ka tee vanalinna tänavatele, kus vibulaskmise kõrval näeb veel nii mõndagi vanaaegset,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Politseiaia pargis (Gonsiori, Pronksi, Kunderi ja Kreutzwaldi tn vahel) eeloleval laupäeval toimuv pereüritus pakub tegevust kella 12-st kuni 15-ni. Vibuturniir on mõeldud nii väikestele kui suurtele. Lisaks on lastel võimalus teha näomaalinguid, osaleda vanaaegsetes õuemängudes või olla ka lihtsalt pealtvaataja. Turniiri parimad saavad auhinna. 

Samal ajal toimub pargis ka linnaosavalitsuse vabaõhuvastuvõtt, kus igaüks võib pöörduda oma küsimuste või ettepanekutega kohal olevate ametnike poole.

„Linnaosavalitsuse välikontor töötas sel hooajal esimest korda Kassisaba kevadpäeva ajal ja nüüd on tagasi eeloleval laupäeval Politseiaias kell 12–15i. Kindlasti on meie ametnikud alati kodanikega suhtlemiseks avatud ja kättesaadavad, kuid vabaõhuvastuvõttudega püüame tulla asumite elanikele veelgi lähemale ja julgustada neid oma muredega meie juurde tulema,“ rõhutas Svet.

Samal päeval autasustatakse Politseiaia pargis ka heakorrakuu parimaid. Kohal on Prügihunt, kes tutvustab lastele keskkonda väärtustavat eluhoiakut ja näitab, kuidas toimida igapäevaelus keskkonda säästvalt. Lisaks toimub lemmiklooma kiibistamine Politseiaia koerte jalutusväljaku juures. Tallinnas registreeritud loomaomanikud saavad sel päeval kiibistada soodushinnaga 5 eurot, teistele on hind 10 eurot. Samas toimub ka kiibi registreerimine.

Pildil on vanalinna päevade vibuturniirist osavõtjad.

Uudise rubriigid: