22.11.2021

Põnevad tegevused Lepatriinu rühmas

November oli Lepatriinu rühmas üks väga põnev ja tore kuu!

Esimesel nädalal lapsed uurisid erinevaid vilju. Selle käigus said teada kuidas vili kasvab, mida tal selleks vaja on ja vaatlesid kuidas saab viljast leib või sai. Kõige mõnusam oli aga vaadelda, kompida ja nuusutada erievaid viljasaadusi. Mõnusalt avastasid, et nendest samadest kaerahelvestest, tatrateradest, mannast ja maisimannast, riisiteradest ja odakruupidest tehaksegi hommikusööki!
Hüppasid lisaks leiva tegemisele  ajas tagasi ka Mardi- ja Kadride tavadesse. Terve lasteaed tähistas rahvakalendri tähtsat pidu, nimelt  Mardi- ja Kadripidu. 2. rühma lapsed osalesid selle tähtpäeva puhul lavastatud etenduses mängides pere, kellele tulid külla nii Mardid kui ka Kadrid.
Kui tavaliselt tundub november paljude inimeste jaoks tume ja kõle kuu olevat, siis lepatriinu rühma lapsed vürtsitasid seda pisut korraldades lastele ühe ägeda pidžaamapeo. Sel päeval oli kõik pisut teistmoodi: lasteaias sai ringi käia oma lemmikpidžaamas, hommikuringi asemel jutustasid hoopis lapsed oma kaisukatele lugusid ning ehitasid endale rühma ühe suure ja mõnusa onni.
Loomulikult ei unustanud lapsed sel kuud ka oma kõige kallimaid isasid, sest ilma nendeta meid ju ei olekski olemas! Laste joonistatud pilte vaadates tõdesime, et meie issid on ikka kõige värvilisemad ja vägevamad issid terves maailmas. Aitäh teile!