19.04.2017

Populaarne noorte töömess tuleb taas

Täna, 19. aprillil toimub kolmandat korda noorte töömess „Suveks tööle“, mis toob kokku hooajalist tööd otsivad noored ja neile esmast töökogemust pakkuvad tööandjad eri valdkondadest. Messi populaarsus on aasta-aastalt kasvanud.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse (PERL) ja Tallinna Spordi-ja Noorsooameti (TSNA) koostöös korraldatav mess toimub Original Sokos Hotel Viru kell 15–18 ning on suunatud Tallinnas ja Harjumaal elavatele kuni 18-aastastele noortele.

„Soovime kaks osapoolt omavahel kokku tuua ja luua eeldused selleks, et noor saaks töökogemuse, oleks ühiskondlikult aktiivne, koguks uusi teadmisi ning tutvusi, et tal oleks edasisi haridus- ja karjäärivalikuid elus lihtsam teha,“ selgitab PERL-i karjäärispetsialist Triin Peterson, kes on korraldajana messi kasvu jälginud alates esimesest aastast.

Noortele tööd, praktikavõimalusi või vabatahtlikku tegevust pakkuvaid ettevõtteid, noorsooühendusi ja -organisatsioone on registreerunud ligi poole võrra enam kui mullu: rekordarv 27 tööandjat ning 12 organisatsiooni.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul suudavad noored pakkuda tööturul väärilist ja õiglast konkurentsi. „Mul on hea meel näha, et nende tööandjate osakaal, kes oma töötajate seas soovivad näha just hakkajaid noori inimesi, on kasvamas. Tänapäeva noortel on unikaalseid kogemusi, nad osalevad aktiivselt projektides ning teevad vabatahtlikku tööd, nad on teadlikud oma eesmärkidest ning teevad nende nimel ka palju tööd,“ sõnas abilinnapea. 

Peale tööandjatega kohtumise on noortel võimalik osaleda töötubades, kus saab kuulata noorte tööõigusest, jagada neis oma ootustest tööturule ja õppida kandideerimiseks vajalike dokumentide koostamist. Inspiratsioonitubades tulevad aga noortega kohtuma erinevad inspireerivad persoonid, kes ühel või teisel moel jagavad noortele töö- ja karjäärialast nõu ning kogemust.

Messil osalejate vahel loositakse välja peaauhinnana suveks kaks kohta Õpilasmalevasse: üks koht põhikoolinoorte (6.–8. klass) ja teine gümnaasiumiõpilaste (9.–12. klass) seas.

Lisainfot messi kohta leiab Facebookist.