20.05.2021

Praktiline töötuba: Kullatera lasteaia permakultuuril põhinev aed

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, keskkonnahariduse osakonna linnaaianduse projekti raames, korraldab huvilistele kevadel erinevaid õppevisiite Tallinna õppeaedadesse. Peamiseks eesmärgiks kogemuste vahetamine loodus- ja aiahariduse valdkonnas.

Praktiline töötuba permakultuuril põhineva aia rajamiseks toimus Tallinna Kullatera Lasteaias neljapäeval, 20.mail algusega kell 16.00. Väikesel alal permapeenarde rajamist Kullatera lasteaias on katsetanud ja veab teist aastat lasteaia direktor Piret. Töötoa läbiviimisel toetasid aiandushuvilised Lepatriinude rühma õpetaja Sandra ja õpetaja abi Karin. Permapeenardes arvestatakse ümbritsevat keskkonda, kus omavaheliseks süsteemiks on seotud taimede kooslus, aias tegutsevad inimesed ja aias elavad elusolendid.  Tutvuda sai permakultuuris rajatavate peenarde liikidega nagu kuhikpeenar, papipeenar, maasika- või ürditorn. Osalejad tutvusid esimese aasta kogemusega, millised taimed omavahel sobivad ja peenarde jaoks vajalike materjalidega. Praktilises osas rajati koos papipeenar, maasika- ja ürditornid. Osales 26 aiahuvilist.

Linna projekti raames külastatakse kevade jooksul mitut linnaaeda ja ühte kogukonnaaeda. Kohtutakse tublide inimeste ja aednikega, kes jagavad juba saadud kogemusi linnaaianduses. Iga õpivisiidi käigus külastatakse ühte aeda, kus kohtutakse õppeaedade õpetajate-aednikega. Need on asutused, kes on aktiivselt ja julgelt arendanud ning hooldanud oma linnaaeda ja arendanud õues- ja loodusõpet. Jagatakse juba saadud teadmisi ja kogemusi aia kavandamisel, ehitamisel, hooldamisel, õues õppes ja loodushariduses.

Järgnevatel kuudel on tulemas veel mitmeid teisigi põnevaid tasuta linnaaianduse teemalisi sündmusi.
Ürituste korrdinaator on Marina Laidla linnaaianduse projektijuht Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametist.

Linnaaianduse sündmused!
Õppeaiad ja õppeaedade toetus

Linnaaianduse ja keskkonnahariduse tegevused FB lehel 
"Tallinna linnakeskkond"
  ja ''Tallinna linnaasutuste õppeaiad'' 

Permaaed11.jpg  Permaaed8.jpg

Permaaed7.jpg  Permaaed6.jpg

Permaaed5.jpg  Permaaed4.jpg

Permaaed3.jpg  Permaaed2.jpg

Permaaed1.jpg  Permaaed.jpg