13.10.2017

Prantsuse lütseumi spordihoonele pandi nurgakivi

12. oktoobril 2017 pandi nurgakivi Tallinna Prantsuse Lütseumi spordihoonele.

„Ettevalmistused Prantsuse Lütseumile spordihoone ehitamiseks algasid juba 2007. aastal, kui viidi läbi arhitektuurivõistlus hoonestamise idee saamiseks,“ ütles abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Prantsuse Lütseumi spordihoone arhitektuurse lahenduse autoriks on QP Arhitektid OÜ (Tõnu Laigu, Koit Ojaliiv ja Mari Rass). Võidutöö alusel algatati 2009. aastal detailplaneering ning selle valmimise ja kehtestamise järel asuti spordihoone projekti koostama. „Paraku jäi valminud projekti realiseerimine mitmeks aastaks ootele, tõdes Kõlvart. „Ent 2016. aasta lõpus otsustasime lütseumile spordihoone rajamise projekti taaskäivitada ning planeerisime selleks vajaliku raha tänavusse linnaeelarvesse.“

Prantsuse Lütseumi spordihoone ehitushanke võitis Nordlin Ehitus OÜ. Lepingu kohaselt peavad ehitustööde lõpetatud olema 15. augustiks 2018 ning ehitus läheb maksma 3,3 miljonit eurot.

Paralleelselt ehitamisega teostatakse ka projekti korrektuur – esialgset lahendust ei muudeta, küll aga ajakohastatakse tehnovarustuse osa ja vaadatakse üle kasutatavad materjalid, et ehitis vastaks uusimatele nõuetele.

Nurgakivi panekul osalevad abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Kesklinna vanem Taavi Pukk.

Võimla saab valmis järgmisel aastal.

Vaata videot: Prantsuse Lütseum saab järgmise õppeaasta alguseks spordihoone (Video: Dmitri Povilaitis, Pealinn 12.10.2017)

Foto: Albert Truuväärt

Uudise rubriigid: