12.09.2017

Projekt „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“

Juubeliaasta raames toimub Tallinna linnas projekt "100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele" ehk kõik linna lasteaiad saavad kingituseks uue mänguväljaku.

Projektis pakutavad mänguväljakute tüüplahendused on välja valitud koostöös Tallinna Alushariduse Juhtide ühenduse juhatuse liikmetega.

Projektis osalemiseks tuleb lasteaial esmalt välja selgitada lapsevanemate eelistused mänguväljakute tüüplahenduse osas ning seejärel valida üks atraktsioon vastavalt oma õueala võimalustele ja lapsevanemate soovile. Lasteaed koostab enda valitud atraktsiooni asukoha skeemi ning heakorrastab ja valmistab ette õueala.

Linn korraldab tüüplahenduses pakutud inventari või atraktsiooni, samuti turvaala pinnakatte, aluspindade ja haljastuse paigalduse, mänguväljaku korrashoiu eest kannavad edaspidi hoolt lasteasutused.

Mänguväljakute hanke soovib Tallinna Haridusamet välja kuulutada tänavu novembris, mänguväljakute paigaldamisega on plaanis alustada tuleva aasta märtsis, nii et Eesti juubeliaasta sügisel saaksid mudilased juba uutel mängualadel lustida. 

Avaüritus Tallinna Lauluväljakul (EV 100)