30.05.2013

Projekt KEAT – kaitse end ja aita teist!

Meie kooli 6. klasside võistkond  (4 tüdrukut ja 4 poissi) osales 29. mail Tallinna ja Harjumaa koolide kuuendate klasside võistlusmängus, mis toimus Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledži Muraste õppekompleksis.

Võistluslaagrile eelnes pikk koolitusperiood, mille eesmärgiks oli anda  õpilastele eluks vajalikke teadmisi, kuidas hakkama saada erinevates hädaolukordades. Projekti käigus käisime õppimas esmaabi, hädaolukordades tegutsemist, liiklust. Selleks olid lahkelt nõus aitama pommirühm, politsei, päästeteenistus ja meie kooli medõde. Lisaks õppisime esmaabi ka interneti abil. Väga suureks abiks oli võistluse ettevalmistamisel meie huvijuht, kes abistas nii projekti etappide kokkuleppelises osas kui lausa rattasõidu koolitusel. Võistluspäev oli väga huvitav. Läbisime 12 erinevat etappi (punktiarvestuse alusel läks päris hästi, 100 võimalikust punktist õnnestus saavutada 75). 

Kokkuvõtteks: KEAT koolituse läbinud õpilane oskab aidata teisi, tagades samas ka enda ohutuse. Ta oskab käituda tulekahju korral, teab ohutu ujumise põhitõdesid ja oskab uppujat märgates tegutseda.

Laps teab kuidas turvaliselt liigelda, millal helistada hädaabinumbril 112 või pöörduda abi saamiseks politsei poole. Lapsed said teada põhilised esmaabivõtteid, osatakse tegutseda verejooksu, põletuse või luumurru korral.

Ave Loigu