13.03.2019

Projekti "On Board" töörühm arutas koostöövõrgustiku loomise võimalusi

13. märtsil 2019 kogunes URBACT III projekti „On Board“ laiendatud töörühm Tallinna Kadaka Lasteaeda, et rääkida laste ettevõtlikkuse arendamise võimalustest ja arutada koostöövõrgustiku käivitamist.

Seminari alguses tegi Liis Tamman spordi- ja noorsooametist kokkuvõtte veebruarikuisest projektikohtumisest Viladecansis.

Katrin Parve ja Reet Nõmmoja haridusametist tutvustasid meeldetuletuseks projekti sisu. Projekti „On Board“ käigus rakendatakse Viladecansis toimivat head koostöömudelit, kus noorte ettevõtlikkuspädevust arendatakse omavalitsuse, haridusasutuste, ettevõtete ja kogukonna koostöös. Töörühma kaasati ka linna strateegiabüroo esindaja

Kuna koolid ja lasteaiad on varasematel seminaridel avaldanud soovi saada rohkem infot laste ja noorte ettevõtlikkuse arendamisest, tutvustasid Katrin Kivisild Innovest ja Liisi Hansen Eesti Kaubandus- Tööstuskojast ettevõtlikkuse arendamist toetavaid algatusi ja programme Eestis. Räägiti programmist „Edu ja Tegu”, ettevõtliku kooli programmist, ettevõtlikkuse edendamise koostöövõrgustiku andmebaasist ning ettevõtete ja koolide koostöökogumikust. Ettevõtlikule õpetajale vajalikud lingid on avaldatud ka projekti kodulehel (vt Abiks ettevõtlikule õpetajale). 

Rühmatöödes keskenduti seekord koostöövõrgustiku ulatusele ja eesmärkidele ning iga osaleja rollile ja vastutusele. Arutati, milline võiks olla Tallinnas toimiv koostöövõrgustik, mis toetaks ettevõtlikkuse õppe elluviimist. Mõtiskleti selle üle, kes peaksid olema võrgustiku osapooled, kuidas see peaks olema koordineeritud ning milliseid tegevusi võiks võrgustiku koostöös toimuda. Ühise mõttetöö tulemusel said selgemaks järgmised sammud, mida koostöö parandamiseks astuda, seda nii linna tasandil laiemalt kui ka igas asutuses eraldi.

Projektis „On Board“ on partnerlinnadele seatud suured ootused kommunikatsiooni osas. Muu hulgas tuleb pidada projekti päevikut, mida Tallinnas tehakse kodulehe vormis. Vast loodud kodulehte tutvustas seminaril Leini Jürisaar haridusametist.

Järgmisel rahvusvahelisel kohtumisel Halmstadis (15.-18. mai 2019) osalevad Tallinna projektimeeskonna liikmed Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, Tallinna Lasteaiast Karikakar ja Tallinna Haridusametist. Järgmine Tallinna töörühma seminar on 22. augustil 2019 Põhja-Tallinna Noortekeskuses (Kopli 98).

20190313_140248.jpg

20190313_140647.jpg

20190313_152329.jpg

20190313_152512.jpg

20190313_152607.jpg  

Vaata kõiki pilte

City: Tallinn
Diarist: Leini Jürisaar, Katrin Parve, Reet Nõmmoja (Tallinn Education Department)
Title: 
The working group of the „On Board“ discussed networking at the seminar
Entry number: 4

Date: 13.03.2019       

        

Uudise rubriigid: