13.06.2016

Prototroni Tallinna voor tõi 113 taotlust

10. juunil 2016 lõppes prototüüpimise rahastu Prototroni Tallinna erivoor, milles esitati kokku üle 100 idee. Teiste seas taotlevad rahastuse saamist senisest tõhusamad päikesepaneelid ja energiasalvestusseade ning modulaarsed targad teed.

Rahastu tegevjuht Siim Lepisk avaldas heameelt Tallinna vooru taotluste mitmekülgsuse üle. “Lisaks tavapärastele kõrgtehnoloogia-ideedele laekus sel korral ka hulk targa linna ja virtuaalreaalsusega seonduvaid projekte. Taotlejate hulgas on nii neid, kes teevad esimesi samme oma idee kirjeldamisel kui kogenud ettevõtjaid, kes hindavad Prototroni programmi toetust oma äri laiendamisel Tallinnas ning seejärel mujal maailmas.”

Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Mutli rõõmustas taotluste rohkuse üle. „Linna seisukohalt on meeldiv tõdeda, et ideed pole Tallinnast kuhugi kadunud ja soovitakse kaasa mõelda meie ühise elukeskkonna paremaks muutmisele. Olen kindel, et ekspertide abiga õnnestub parimaist parimad ideed ka välja sõeluda,” märkis ta.

Esitatud ideed lähevad nüüd eelhindamisele, misjärel valitakse juuni lõpuks välja parimate meeskondade TOP20, kes saavad osa investorvalmiduse eelkiirendist. Ekspertkogu ette astuvad 10 parimat oma ideed kaitsma 17. augustil 2016.

Prototroni ekspertkogu liikmed on Tallinna voorus Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Kairi Vaher (Tallinna Ettevõtlusamet), Heiki Raadik (Swedbank), Jaanus Tamm (Defendec), Yrjö Ojasaar (Solon Partners), Andrus Oks (SmartCap), Margus Uudam (EstVCA) ja Madis Raukas (TTÜ).