12.08.2016

Prototroni Tallinna vooru 10 parimat tiimi on valitud!

Rohkem kui saja idee hulgast valitud 20 meeskonda läbisid Prototroni TOP20 kiirendi, mille käigus selgitati, kuidas oma ideed paremini presenteerida, mida investorid ootavad ja millised on alternatiivsed rahastusvõimalused.

Kõik 20 meeskonda läbisid pingelise, kuid põneva mentorpäeva, kus kohtusid kümnete mentorite, äriinglite ja investoritega, et saada tagasisidet oma ideele. Pärast tiimidega kohtumist valisid mentorid välja Prototroni Tallinna vooru 10 parimat (ideed on toodud tähestikulises järjekorras):

Barking – mobiilimakseplatvorm selve- ja automaatpesulatele. Tülika tasumisprotsessi asemel saab maksta 2-3 klikiga nii krediitkaardi kui m-maksega.

Bikeep  turvalised rattaparklad koos laadimisjaamadega elektrijalgratastele.

Creatomus  lahendus, mis aitab Tallinna paneelelamute elanikel võrrelda erinevaid tüüplahendusi oma korteri renoveerimiseks, tellides vajalikud tooted ning materjalid.

Limelight VR  virtuaalreaalsuse põhinev tarkvaraprogramm, mille abil leevendatakse kasutaja esinemisärevust virtuaalmaailmas esinemisolukordade harjutamisega.

Parkfinder  automaatsel pildituvastusel põhinev vaba parkimiskoha leidmise rakendus.

SmartVent  lokaalne ventilatsioonilahendus, mis kontrollib pidevalt ruumiõhu kvaliteeti ja vajadusel korrigeerib vastavalt parameetritele.

sOlo termostaat  tark termostaat põrandakütetele, mis muudab elektrilised kütted loodussõbralikumaks ning odavamaks.

Trackly  asukohatuvastamise lahendus inimeste ja objektide jälgimiseks siseruumides.

Zwerteg  võimaldab haljastustöödel umbrohust vabaneda ilma kemikaalideta, vältides rasket ning aeganõudvat käsitsirohimist.

Wisemile  sõidujagamise platvorm ettevõtetele, kelle töötajad saavad seeläbi igapäevaselt omavahel mugavalt ja turvaliselt sõite jagada ning säästa transpordikulusid ja aega.

10 parimat meeskonda ootab ees 17. augustil oma idee kaitsmine Prototroni Ekspertkogu ees - juba on näha, et võitjate valik ei saa kerge olema.

„Juba parimate seast ainult kümne valik on väljakutse – valikus osales üle 20 mentori ja lõpuks mitu tugevat meeskonda jäi TOP10 hulgast välja. Otsustasime nende meeskondade kasuks, kelle arengule me rahalise toetuse ja mentorlusega saame kaasa aidata lähiajal. Need, kes seekord Ekspertkogu ette ei lähe, saavad põgusa tagasiside ning aega tegeleda mentorkohtumisel saadud suuniste ja märkustega. Ja me väga loodame näha edasiarendatuid ideid juba järgmises Prototroni voorus! ” rääkis rahastu tegevjuht Jana Pavlenkova.

Prototroni Tallinna 2016 vooru rahastuse saajad kuulutatakse välja 4. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva raames.

Prototroni eksperkogu liikmed on Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Heiki Raadik (Swedbank), Jaanus Tamm (Defendec), Yrjö Ojasaar (Solon Partners), Andrus Oks (SmartCap), Margus Uudam (EstVCA), Madis Raukas (TTÜ) ning Kairi Vaher (Tallinna Ettevõtlusamet).

2012. aastal Swedbanki, Tallinna Teaduspargi Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud rahastu Prototron eesmärgiks on toetada alustavaid ettevõtjaid ja leiutajaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel. Prototroni rahastule on tänaseks 13 taotlusvoorus esitatud enam kui 1400 nutika idee, kokku on tänaseks rahastatud 35 projekti ligi 400 000 euro ulatuses. Rahastatud meeskonnad on toonud turule 15 uut toodet, müünud neid 3 miljoni euro eest ja kaasanud investoritelt äri laienemiseks üle 10 miljoni euro.

 

Allikas: Tehnopol