27.04.2016

Prototroni lisavoor kogub vaid Tallinnas rakendatavaid ideid

Nutikate ideede rahastamiseks loodud Prototron kuulutas välja lisataotlusvooru vaid Tallinnas rakendatavate ideede toetamiseks. Pealinna elu mugavamaks ja lihtsamaks muutvate ideede elluviimiseks läheb jagamisele üle 20 000 euro. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. juuni 2016.

Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Mutli sõnul on linnad kogu maailmas olnud majanduse arengumootoriks ja innovatsiooni kasvukeskkonnaks. „Pealinnana soovime igati kaasa aidata uuenduslike ideede ja ambitsioonikate ettevõtete tekkele ning kasvule, mis muudavad linnakeskkonda kaasaegsemaks ning ka teistele regioonidele eeskujuks“, ütles Mutli.

Prototroni tegevjuht Siim Lepisk märkis, et iga uue rahastaja lisandumine on järjekordne võimalus ettevõtlikele inimestele oma ideede realiseerimiseks. „Testides oma ideed Tallinnas saab teada, kas sellel oleks potentsiaali ka mujal. Kui sellega kaasneb järjekordne edukas ettevõte ja teadmine, et tehakse midagi kodulinna hüvanguks, on kasu mitmekordne,“ tõdes Lepisk.

Prototroni nn Tallinna taotlusvooru on oodatud ambitsioonikad ideed, mille prototüübiga saab parandada või lahendada kitsaskohti Tallinnas ning hiljem mujal. Näiteks ühistranspordilahendused, liikluskorralduse juhtimissüsteemid või parkimisega seotud ideed; hoonete energiasääst ja nutikad projekteerimislahendused; e-teenused või kaasava elukeskkonnaga seotud ideed.

Sarnaselt Prototroni taotlusvoorudega, läbivad kõik esitatud taotlused eelhindamise, sel korral on eelhindajate seas ka Tallinna linna eksperdid. Seejärel valitakse 20 paremat, kes saavad võimaluse kohtuda mentoritega ning 10 meeskonda pääsevad oma ideed kaitsma Prototroni ekspertkogu ette.
Taotlusi saab esitada www.prototron.ee kuni 10.06.2016.

2012. aastal Swedbanki, Tallinna Teaduspargi Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud rahastu Prototron eesmärgiks on toetada alustavaid ettevõtjaid ja leiutajaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel. Hiljem on liitunud oma valdkonna ehk energeetikaga seotud ideede toetajana Utilitas, keskkonnatehnoloogiate toetajana Keskkonnaministeerium, advokaadibüroo Hedman Partners pakub meeskondadele õigusabiteenuseid ning Tenfold Ventures turundusabi.
Prototroni rahastule on senistes taotlusvoorudes esitatud enam kui 1300 nutika idee, kokku on rahastatud 35 meeskonda 380 000 euro ulatuses.

Tutvu tingimustega

ESITA TAOTLUS

Lisainfo:

Siim Lepisk
Prototron rahastu juht
siim@prototron.ee
+372 555 99766
S/T/L: @siimlepisk

Prototroni Tallinna voor.png