19.03.2018

Prototronile esitati 230 leiutise ideed üle kogu maailma

Eesti suurima tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototroni kevadvooru esitati kokku 230 ideed Eestist, naaberriikidest ja kaugemalt. Valdkondadena tõusid enim esile transport ja meditsiin ning lahendused, mis aitavad inimesi igapäevases elus.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova sõnul esitati kevadvooru mitmeid ideid, millel on tugev teaduspõhisus. “Need ideed põhinevad uurimustel ja doktoritöödel, mis näitab, et Eesti teadlaskond on jõudsalt astumas samme, et oma tööd reaalselt turule viia ja kõrge lisandväärtusega tooteid luua. See teeb ainult rõõmu ja näitab, et Prototroni uuenduskuur TTÜ intellektuaalomandil baseeruvate ideede finantseerimise osas oli vajalik.”

Tavapärasest enam oli ka autodega, eelkõige mootorite ja erinevate vidinatega seonduvaid ideid. “Moderniseeritud energiaallikad, lastele ja lapseootel emadele mõeldud lahendused, droonide edasiarendused, erinevad rakendusliidesed ja plokiahelat kasutavat ideed,” loetles Pavlenkova ning lisas, et kõige põnevam idee on seotud teleportatsiooniga.

Prototroni kevadvoor oli seekord väga rahvusvaheline. Ideid esitati lisaks Eestile Venemaalt, Leedust, Lätist, Soomest, Valgevenemaalt, Iraanist, Hispaaniast, Poolast, Indiast, Tuneesiast,  Gruusiast ja Egiptusest.

Swedbanki, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös loodud Prototron tähistab tänavu kuuendat tegutsemisaastat kogutoetusega 130 000 eurot. Rahalise toetuse kõrval on lisaväärtuseks Prototroni mentorite kogemuste ning kontaktvõrgustiku jagamine edukamate taotlejatega. Näiteks kaasneb rahastusega kuuekuuline start-up inkubatsioon Tallinna Teaduspargis Tehnopol ja tasuta õigusabi Hedman Partnersilt.

Seni on Prototronist läbi käinud enam kui 2900 idee, mille hulgast on oma tehnoloogiale prototüübi ehitamiseks rahalist tuge saanud 58 meeskonda kogusummas 670 000 eurot. Prototroni toetusel on edukalt turule toonud 24 uut toodet. Rahastust on välja kasvanud sellised tuntud iduettevõtted nagu Lingvist, Comodule, SprayPrinter, Bikeep jpt.

Prototron on rahastu, mis on loodud nutikatele ja innovaatilistele ideedele reaalse kuju, ehk esmase prototüübi loomiseks.

Lisainfo ja kontakt:

Jana Pavlenkova
Prototroni tegevjuht
Mob: 5258 966
jana@prototron.ee

www.prototron.ee