20.07.2018

Pühapäeval kuulutatakse välja Kadrioru parki rajatava oranžerii arhitektuurivõistluse võitjad

Kadrioru pargi oranžerii ehk aednikemaja arhitektuurikonkursi võitjad kuulutatakse välja Kadrioru pargi 300. juubeli üritusel pühapäeval, 22. juulil kell 15.00 Kadrioru pargi muuseum–raamatukogus aadressil A.Weizenbergi 26/1.

Avalikul üritusel tehakse teatavaks võidutööde autorid ning tutvustatakse võidutööd. Kadrioru pargi oranžerii projekteerimise ja ehitamisega plaanitakse alustada lähiaastatel.

„Ideekonkursi eesmärgiks oli leida Kadrioru pargi ajaloolise lossiaedniku (oranžerii) hoonete kompleksile sobiv kaasaegne arhitektuurne lahendus, miljöösse sobivas mahus ja välisilmega,“ ütles žürii esimees, Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Kadrioru pargi direktori Ain Järve sõnul kujuneb kavandatavast hoonest terviklikult toimiv aiandikompleks Kadrioru pargi hoolduseks vajalike ruumidega – kasvuhooned, hooldustehnika hoiuruumid, töökojad, laoruumid ning personali sh haljastajate ja aednike töö- ja abiruumid. „Lisaks on hoonele seatud ülesanne tutvustada pargi ajaloo, maastikuarhitektuuri ja haljastuse hooldamisega seotud teemasid avalikkusele, milleks on hoonesse ette nähtud talveaed, kohvik ja eriala kirjanduse raamatukogu koos õppeklassiga,“ täpsustas Järve.

Hoone on kavandatud ajaloolise oranžerii asukohta, mis algselt laius küll oluliselt suuremal alal, kuid on tänaseni kasutusel Kadrioru aiandina.

Kokku esitati ideekonkursile 14 võistlustööd. Žürii hindab ideekonkursi kõrgetasemeliseks ja kordaläinuks.

Ideekonkursi korraldasid Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Kommunaalamet, Eesti Arhitektide Liit ja asutus Kadrioru Park.

 

 

Uudise rubriigid: