07.09.2017

Pühapäeval on vastavatud Nõmme Majas avatud uste päev

Pühapäeval, 10. septembril toimub kella 12–15ni äsja avatud Nõmme Majas ja selle õuealal (Valdeku 13) perepäev „Uued algused“, mis on pühendatud Nõmme Maja avamisele ja uue kooliaasta algusele.

Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on perepäeval ka Nõmme Maja uksed avatud ning kõik huvilised saavad uue majaga tutvuda. „Lastele korraldatakse töötubasid,  nii suured kui väikesed külalised saavad end proovile panna majas korraldataval orienteerumisvõistlusel ning osaleda eripärases kabemängus.  Kontserdi uute alguste puhuks annab Getter Jaani. Koostöös Von Glehni teatriga on valminud ka lühifilm „Nõmme Maja“, mille esilinastus on samuti pühapäeval. Filmi peaosas on Nõmme rajaja Nikolai von Glehn, keda samuti üritusel näha saab,“ tutvustas Jürgenson.

Nõmme Maja on endine Valdeku koolimaja, mis koosnes kahest eri ajastul ehitatud osast. Vanem pärineb 1950. aastate algusest, mis pärast rekonstrueerimist saigi Nõmme Majaks. Uuem osa pärines 1980. aastatest. See oli väga kehva ehituskvaliteediga ning lammutati suures osas viis aastat tagasi. Valdeku 13 endist koolihoonet kasutati viimati 2010. aasta suvel, pärast seda on maja seisnud tühjalt.

Jürgensoni sõnul  paranevad linnaosa uue administratiivhoone valmimisega linnakodanike teenindamise võimalused. „Seni asusid linnateenuseid pakkunud asutused erinevatel aadressidel, mis nüüd on koondatud  Nõmme Majja. Keldrikorrusel paiknevad söögisaaliga õppeköök, arhiiviruumid, laod ning spordisaal koos abiruumidega. Esimesel korrusel on vaba aja keskuse ja noortekeskuse ruumid ning juurdeehitises linnaosa infosaal. Teisel korrusel paiknevad linnaosa sotsiaalhoolekande osakond, halduskogu ruumid ning saal, kolmandal korrusel aga linnaosavalitsuse administratsioon ja linnamajanduse osakond,“ tutvustas linnaosavanem.

Perepäev „Uued algused“:

12–15 perepäev „Uued algused“ Nõmme Majas (Valdeku 13).
12–13 on Nõmme Maja uksed kõigile huvilistele avatudatud.
13 algab Getter Jaani kontsert.
Lastele mängud, töötoad, orienteerumine, kabe.
Lühifilmi „Nõmme Maja" esilinastus, peaosas Nikolai von Glehn.