26.08.2021

Pühapäeval selguvad pealinna andekaimad noormuusikud

Tallinn kuulutas tänavu esmakordselt välja õpilaste muusikakonkursi „Tallinna talent“, mille eesmärk on esile tuua ja toetada pealinna musikaalselt andekaid õpilasi. Konkursi võitjad, kelle selgitas välja nimekatest muusikutest koosnev žürii, esinevad sel pühapäeval, 29. augustil kell 14.00 Estonia Kontserdisaalis avalikul tasuta kontserdil.

Konkursi idee autor ja patroon on linnapea Mihhail Kõlvart, kelle sõnul on konkursi peamine eesmärk anda noortele talentidele lisamotivatsiooni oma annet veelgi kaugemale arendada. „Konkursi korraldamisega soovisime anda noortele andekatele muusikutele võimaluse esineda esinduslikul kontsertlaval, mis annaks lennukaks muusikatulevikuks tuule tiibadesse. Usun, et oluliseks toeks ja julgustuseks noortele interpreetidele oli ka kogenud žüriiliikmetelt saadud professionaalne tagasiside. Olen väga rõõmus, et „Tallinna talendi“ konkursi osavõtt oli niivõrd aktiivne ning kindlasti saab sellest tänuväärne traditsioon, mis aitab Tallinnal edendada kohalikku kultuurielu ja soodustada muusikute järelkasvu,“ sõnas Kõlvart ja lisas, et Tallinn kandideerib sel aastal ka UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks.

Õpilaste muusikakonkurss „Tallinna talent“ on suunatud pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7-19 aastat. Konkurss toimub solistidele ning kuni 10-liikmelistele ansamblitele kolmes kategoorias: klassikaline muusika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon.

Võistlusvoorud leidsid aset 16.-22. augustini Mustpeade Majas ja Hopneri Majas, kus oma etteastega esines kokku 175 solisti ja 35 ansamblit. Konkursi žüriisse kuulusid tunnustatud muusikud, pedagoogid ja kultuuritegelased nagu Pille Lill, Mihkel Poll, Henry-David Varema, Eleryn Tiit, Maarja Soomre, Inger, Karl-Ander Reismann, Inga Tislar ja Lennart Sundja.

Kahtkümmet parimat konkursil osalejat pärjatakse sel pühapäeval 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, et nad saaksid oma musikaalset võimekust edasi arendada. „Stipendiumi idee on mitte ainult premeerida parimaid, vaid tõsta esile noori muusikuid, kellel on potentsiaali osaleda rahvusvahelistel konkurssidel ja kes vajavad nendeks valmistumisel rahalist lisatuge. Noored talendid ongi meie tulevik,“ lisas Kõlvart.

„Tallinna talendi“ lõppkontsert toimub 29. augustil kell 14.00 Estonia Kontserdisaalis. Kontsert on tasuta ning oodatud on kõik huvilised. Üritusest saavad osa võtta COVID tõendi esitajad, kes on lõpetanud vaktsineerimiskuuri või on COVID-19 haiguse läbi põdenud. Sissepääsu tagab ka negatiivne PCR test (mitte rohkem kui 72 h enne üritusel osalemist) või antigeeni test (mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist). Nõue ei kehti alla 18-aastastele kontserdikülalistele.

Konkursi korraldamist koordineerib Tallinna Haridusamet. Lisainfo: www.tallinn.ee/tallinnatalent.

Foto: Kaupo Kikkas

Uudise rubriigid: