15.03.2019

Pühapäeval tähistatakse Iirimaa rahvuspüha

Pühapäeval, 17. märtsil tähistatakse Iirimaa rahvuspüha - Püha Patricku päeva puhul värvuvad Tallinnas Vabaduse väljaku valguspostid ja teletorn roheliseks.

Tegemist on teistkordse Eestis ametlikult ja sellisel viisil Püha Patricku päeva tähistamisega – avalike objektide roheliseks valgustamisega (ingl. k greening) tähistatakse ja tähtsustatakse  Eesti ja Iirimaa vahelisi sõbralikke suhteid.

Vabaduse väljaku valgustuspostid püsivad rohelised 17. märtsi keskööst 18. märtsi keskööni. Tallinna Teletorn värvub aga roheliseks sama päeva päikeseloojangul ning püsib sellisena päikesetõusuni.

Erinevate objektide rohestamine Püha Patricku päeva puhul on saanud traditsiooniks kõikjal maailmas, kus elab iirlasi. Traditsioon sai alguse 2010. aastal, kui esimeste seas rohestati Austraalias Sydney ooperimaja. Sellel aastal on oodata rekordit – üle maailma toimub 53 riigis 420 rohestamist.

Iirimaa suursaadik Frances Kiernan avaldas lootust, et kohaliku iirlaste kogukonna ja Iirimaa sõprade toel muutub Püha Patricku päeva tähistamine Eestiski traditsiooniks.