17.08.2021

Pühapäeval toimuv KopliFest tähistab rahvuste päeva

Pühapäeval toimuv KopliFest tähistab rahvuste päeva, tutvustatakse nii laulu-tantsu kui rahvuskööke. Festival on uuenenud Kopli kasepargi avaüritus.

Põhja-Tallinna kultuurifestival KopliFest toimub pühapäeval, 22. augustil neljal alal: Kopli kasepargis, Kopli trammidepoos, Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis ning Kopli rahvamaja õues. KopliFesti ja ühtlasi Kopli kasepargi avab kell 12 närvekõditava etteastega köielkõndija Jaan Roose. Kell 17 astub  lavale folkansambel Svjata Vatra. Päevajuht on Erkki Sarapuu.

“Tänavuse KopliFesti  peateemaks on erinevate rahvuste kultuur  ja panime  programmi kokku koos Rahvusvahelise Rahvuskultuuride Ühenduste Liiduga Lüüra. Festivali külastajaid ootab erinevate rahvusseltside muusika- ja tantsuprogramm,” ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap. “Festival toimub Kopli asumi paikades, mida on põnev taasavastada ka kohalikel. Näiteks asub üks festivali aladest Kopli Rahvamaja õues, mis on pärast vaikuseperioodi taas saamas ürituste toimumiskohaks”. Lisaks tantsudele, lauludele ja kommetele tutvustatakse KopliFestil ka erinevate Põhja-Tallinnas elavate rahvaste kööke. Selle tarbeks on Kopli kasepargis avatud toiduala. Põhja-Tallinnas elab üle kuuekümne rahvuse.

KopliFesti avab Kopli kasepargis kell 12 närvekõditava etteastega köielkõndija Jaan Roose. Kell 12.30 jätkab festivali jutuvestja ja multiinstrumentalist Polina Tšerkassova. Vahelduseks astub lavale Udmurdi ansambel „Оsmes“ ning kell 13.30  jutustab Polina Tšerkassova  muusikalisi muinasjutte vene keeles.  Kell 14 – 16.30 jätkavad festivali erinevad rahvusseltsid muusika- ja tantsuprogrammiga. Lavale astuvad ansambel “Krapiva”, Slaavi tantsuansambel „Gorlitsa”, Moldova ansambel „Bukuria“, Hanila Laulu-ja Mänguselts Läänemaalt, laulustuudio „De Light”, Korea Folklooritantsu ansambel “Ariran”, Valgevene ansambel  „Ljanok“, Kaukaasia tantsuansambel „Terek“, Narva Tšuvasi Selts “Narspi”, Tatari vokaalstuudio „Altõn“, Mustlastantsu ansambel “Khamoro”, Uzbeki ansambel “Nargiza”, Ansambel “Fokus”, Mustlastantsu ansambel “Drago” ja Teatr 316 noorteptogrammiga. Kell 17 lõpetab programmi Kopli kasepargis folkansembel Svjata Vatra. 

Noorteala Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis (Kopli 98) saab alguse kell 12 ja põnevaid tegevusi jätkub kella 16-ni.  Kohal on Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet, kes koostöös Bolti ja Tuulega korraldavad turvalise elektritõukerattasõidu töötoa. Transpordiameti töötoas on keerlev auto. Oma võimeid saab proovida parkuuri ja slackline’i ehk tasakaalulindi töötubades, mida viib läbi MTÜ Vabadussport. Kohal on ka Tallinna noortekeskus ja  noortegrupp Wise And Shine Säratöötoaga, kus kasutatakse biolagunevat glitterit. Noortealal saab kätt proovida ka graffiti kunstis, mida juhendavad Tallinna mobiilsed noorsootöötajad.

Ajaloolise Kopli 93 rahvamaja aed on avatud 22. augustil kell 13.00 – 20.00. Külla tuleb Ilma Pood Kalamajast. Toimub esitlus-ja vestlusring “Kuidas alustada pakendivaba elu?”. Psühholoog Margarita Kerson-Saulis psühholoogilise abi keskusest Argentum viib läbi loovtöötoa „Mäng saviga“, mis toimub paralleelselt eesti  ja vene keeles. Aroomiteraapiat tutvustab looduskosmeetika valmistaja Botanic Garden. Õpitoad kestavad kella 13st 16ni. Kell 18 saab rahvamaja hoovis vaadata PõhjaKino filmi „Eelpost“. 

Kopli trammidepoo on avatud ekskursioonideks kell 12-14, lisaks pakutakse võimalust sõita trammiga läbi pesula. Pesulasõidud toimuvad iga 15 minuti järel. Trammi pesulasõidul on kohustus kanda maski.

Festivali peaareeniks on 7,2 hektariline Kopli kasepark, mis mullu ja tänavu toimunud tööde käigus sai juurde rohkesti vaba aja veetmise võimalusi: rajati keskväljak, mänguväljakud, vabaõhu spordilinnakud, ekstreempark ning koerte jalutusväljakud. 

Korraldajad paluvad festivalile tulla autovabalt ja tervena. KopliFestile viivad trammid nr 1 ja 2, buss nr 72 ja buss nr 73. Covid-19 vastaste piirangute tõttu võivad ürituste kava ja läbiviimise tingimused muutuda. 

Uudise rubriigid: