15.01.2020

Pühapäeval toimusid Vabaduse väljakul Hiina uusaasta pidustused

Pühapäeval, 19. jaanuaril tähistati Tallinnas Vabaduse väljakul juba üheteistkümnendat korda uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi.

Metallroti aasta puhul saabusid Eestisse Pekingi ooperi ja kunstide kolledži artistid, mongoli laulja ja laululooja Daichin Tana koos bändiga HAYA ning hiina käsitöölised ja jääskulptor. Huvilisi oodati Vabaduse väljakule juba kell 12, kontsert toimus kell 16-18. Kui möödunud aastatel lõpetas ürituse ilutulestik, siis sel aastal toimus keskkonnale mõeldes hoopis võimas tulešõu.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Hiina uusaasta tähistamine saanud linlastele juba armastatud traditsiooniks. „Kõrgetasemeline programm andis taaskord võimaluse tutvuda kireva ja väga põneva Hiina kultuuriga. Nii esitasid kauged külalised Pekingist vaatemängulisi etteasteid üheskoos kohalike artistidega – seda ainulaadset juhust tuli ära kasutada ja oma silmaga vaatama tulla,“ sõnas Belobrovtsev. „Siinkohal tänan häid koostööpartnereid Hiinast, kes on aastate vältel meile pakkunud mitmekesist kultuuriprogrammi ning seeläbi meile lähemalt tutvustanud Hiina traditsioone ja tavasid.“

Meie oma artistide esituses sai Vabaduse väljaku laval näha Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tulešõud. Samuti pakuti ka Hiina roogi ja kaupu.

Traditsiooniliselt valmisid pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutasid skulptuurid rotte.

Täiendusena kuulub sel aastal põhiürituse juurde ka lisaprogramm, millest leiab nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koostöös Pekingi ooperi ja kunstide kolledžiga toimuva loengu ja töötoa kui ka Viru hotellis korraldatava turismiettevõtetele suunatud seminari.

Tasuta üritused toimuvad Tallinna Kultuuriameti ja Pekingi Kultuuri- ja Turismibüroo koostöös.

 Lisainfo: www.tallinn.ee/hiinauusaasta

Uudise rubriigid: