27.12.2021

Puudulik lumekoristus Haabersti linnaosas läheb teehooldajale maksma ligi 15 000 eurot

Haabersti linnaosavalitsus teostas linnaosa teedel ning tänavatel libeduse- ja lumetõrje tööde kontrolli ning fikseeris lepingupartneri töös mitmeid puuduseid. Seoses puudustega talvistel hooldustöödel arvab linnaosavalitsus teehooldaja teenustasust maha 14 910 eurot.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et kontroll lume- ja libedustõrje teostamise üle linnaosas on igapäevane. „Lumekoristus linnaosa teedel ja tänavatel on kriitilise tähtsusega teenus, mis mõjutab elanike igapäevaelu ja seetõttu on väga oluline, et see oleks nõuetekohaselt tagatud,“ ütles linnaosavanem. 

„Vaatamata linnaosavalitsuse lepingupartneri pikaajalisele kogemusele tänavate hoolduse valdkonnas, sealhulgas ka varasemale kogemusele Haabersti linnaosa tänavate hooldamisel, ei ole ettevõte eelmisel nädalal lumetõrje töödega nõuetekohaselt ja õigeaegselt hakkama saanud. 24. ja 25. detsembril teostatud tööde kvaliteedi kontrollimise käigus tuvastasime puudused nii tööde kvaliteedi kui ka töödeks ettenähtud hooldustsükli aja ületamisel,“ rääkis Siljanov ning lisas, et linnaosavalitsus rakendas seetõttu ettevõttele töövõtulepingu rikkumise eest sanktsioone 14910 euro ulatuses.

„Kahjuks on ka täna veel osad linnaosa tänavad lumepudrused ja raskesti läbitavad, kuid töö tänavate nõutava seisukorra taastamiseks on toimunud terve päev ning Eesti Keskkonnateenused AS on lubanud puudused likvideerida hiljemalt 28. detsembril,“ sõnas linnaosavanem ning vabandas tekkinud ebamugavuste pärast. Linnaosavanem kinnitas, et liikumistingimused linnaosa teedel paranevad lähipäevil.

Linnaosavalitsuse tellimusel alustati täna ka Astangu piirkonnas lume väljaveo ja teisaldusega kortermajade hoovide parkimiskohtadelt ning alates kolmapäevast on plaanitud hoovide koristus Järveotsa tee piirkonnas. Käesoleva nädala puhastusgraafik on leitav Haabersti linnaosavalitsuse veebilehelt www.tallinn.ee/haabersti.

Haabersti linnaosa tänavate, kvartalisiseste teede ja kõnniteede talvist hooldust teostab Eesti Keskkonnateenused AS, kellega sõlmiti hooldusleping järgnevaks kuueaastaseks perioodiks 1. juulil 2021.

Uudise rubriigid: