09.05.2018

Raamatu ja roosi päev Tallinna Läänemere Lasteaias

23. aprillil on rahvusvaheline raamatu ja roosi päev. Tallinna Läänemere Lasteaias tähistatakse seda juba kolmandat korda. Sellel päeval toob laps oma rühma kingituseks raamatu, mis ei pea olema uus ja saab vastu roosiga üllatuse.

Raamatu ja roosi päev aprillis 2018.jpgSel aastal oli üllatuseks roosiga pliiats. Need valmisid õpetajate ühises roosipliiatsi töötoas.
Roosipliiatsid olid nii populaarsed, et raamatuid toodi veel järgnevalgi päeval.
Kõige agaramad kinkijad olid I kooliks valmistuva rühma (Põder) lapsed, kus kaksteist last täiendas oma rühma kahekümne erineva raamatuga.
Lasteaia peale oli kinkijaid kokku 63 ja raamatuid toodi lausa 112 tükki.
Kurvastusega peab mainima, et paaris rühmas sellel aastal raamatuid ei kingitud.
Seoses suure ja huvitava raamatusaagiga avati 25. aprillil võimlas raamatu ja roosi päeva lugemispesad.Raamatu ja roosi päev aprill 2018.jpg Terve hommiku pooliku käidi seal uudistamas ja kohati tekkis õpetajatel probleeme sellega, et lapsed ei tahtnud oma rühma tagasi minna. Raamatu ja roosi päeva lugemispesa.jpgNutikamad tegid  kaupa teiste rühmade õpetajatega, et mõnda neid eriliselt huvitavat raamatut laenata.
Raamatu ja roosi päev tuleb kindlasti ka järgmisel aastal, olles meie lasteaias juba meeldivaks traditsiooniks kujunenud.