03.04.2017

Rabajooks aitab erivajadustega kaksikud liikuma

Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit koostöös Nõmme Linnaosa Valitsusega korraldab traditsioonilisel rahvaspordiüritusel Rabajooks annetuskampaania „Aitame kaksikud liikuma“, mille eesmärk on koguda raha Nõmmel elavatele kaheaastastele erivajadusega kaksikutele Kennethile ja Kristoferile spetsiaalse funktsionaalse kaksikute käru ostmiseks.

Teistest kaksikutest eristab poisse tõsiasi, et nad sündisid sügavalt enneaegsena kõigi sellega kaasnevate probleemidega. Vanem kaksik, raske puudega Kristofer, sai kolme-neljakuuselt koju, sügava puudega Kennethiga oli muret rohkem, iseseisvalt hingama hakkamine võttis aega ja tekkinud sepsise tõttu sattus poisi elu ohtu. Nüüd, kui vanematel esimene, kõige raskem periood selja taga, on kogu pere kodus ja lapsed õpivad iga päev midagi uut. Vanem poiss kõnnib ringi, seletab ja katsetab vanemate närvikava vastupidavust. Noorem poiss õpib iga päev aina paremini pead hoidma. Liikumispuude tõttu ta ei kõnni.

Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on pikkade traditsioonidega Rabajooks sel korral eriline, sest varem pole heategevusprojektides osaletud. „Usun, et Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu annetuskampaania läheb korda. Üle 40 aasta korraldatud tervisespordiüritus on ainulaadne Eestis, sest sellel pole osalustasu. Kutsun kõiki üles kaksikuid toetama ning ka ise jooksul osalema,“ lausus Jürgenson.


87. Rabajooks toimub 9. aprillil Harku raba teedel. Stardipaik on Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses. Start on avatud kella 11–12, rajale lastakse iga viie minuti tagant. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit paneb Rabajooksul kohapeal üles ka ratastooli vigursõiduraja ning toob proovimiseks kohale ratastoolid.

Kampaaniat „Aitame kaksikud liikuma“ saab toetada tehes  ülekande Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu annetuskontole Swedbankis EE512200221030393016, märgusõnaks „Jalutuskäru kaksikutele“. Rohkem infot annetuskampaania kohta aadressil elil.ee/uhingud-ja-partnerid/nomme-rabajooks.

Rabajooksu korraldavad Nõmme Linnaosa Valitsus ja Sweco Projekt AS. Lisainfot jooksu kohta saab www.rabajooks.ee.

87. Rabajooksu toetajad: 
MyFitness 
Kaitseliidu Nõmme malevkond ja naiskodukaitse Nõmme jaoskond
Premia Tallinna Külmhoone AS
Ühinenud Ajakirjad AS
Postimees
Viking Line
Oriflame
Fitshop OÜ
Happy Socks 
Maiasmokk OÜ
Spoony OÜ
Omega Pharma
Nenaly Trade OÜ
Eesti Kergejõustikuliidu kohtunikud