17.10.2020

Rabajooksul on läbitud juba üle 1500 kilomeetri

Traditsiooniline rahvaspordiüritus Rabajooks toimub sel aastal 93. korda Harku rabas. Esimest korda viiakse üritus läbi virtuaaljooksuna. Oktoobri algusest alates on Harku rabas sportimas käinud sadu inimesi, kes on üheskoos läbinud üle 1500 kilomeetri.

„Oktoober on vaimse tervise kuu ja me kutsume inimesi looduses liikuma. Juba tunniajane jalutuskäik või sörk rabas annab kogu päevaks parema enesetunde,“ kinnitas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Virtuaaljooks toimub terve oktoobrikuu ja sellest on oodatud osa võtma kõik spordisõbrad. 6-kilomeetrist distantsi võib läbida nii joostes kui kõndides. „Registreerudes oma tulemuse Rabajooksu kodulehel, saadetakse kõigile soovijatele postiga koju traditsiooniline Rabajooksu vimpel,“ lausus Nõmme linnaosavanem Grete Šillis. „Loomulikult saab virtuaaljooksust osa võtta ükskõik kus liikudes ja osaleda võib piiramatu arv kordi, et saada kokku suur eesmärk – läbida Harku rabas kokku 10 000 kilomeetrit,“ lisas Šillis.

Harku rabas on suunaviitadega tähistatud kuuekilomeetrine Rabajooksu rada, mis saab alguse Kalda tänavalt. Distantsi läbimiseks võib valida ka mõne muu metsaraja Harku rabas või endale sobivas asukohas.

Keskmiselt on kaks korda aastas toimuvast Rabajooksust osavõtjaid üle 2000. Rabajooksul osalemine on tasuta, oma tulemuse saab registreerida www.tallinn.ee/rabajooks, eelnevalt tuleks distants salvestada spordikellaga või nutitelefoni rakendusega. Kui puudub võimalus distantsi nutiseadmetega mõõta, palume võtta ühendust janika.kleemann@tallinnlv.ee või tel 645 7338. 

Uudise rubriigid: