27.11.2016

Raekoja platsi jõulupuul süüdati täna esimese advendi küünal

Täna süütasid linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu Raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla.

Taavi Aas ütles, et jõuluaeg toob endaga kaasa ka lootuse parematele aegadele ja soovis linna poolt kõigile tallinlastele ja linna külalistele kaunist ja rahulikku jõuluaega.

Traditsioonilisel advendiküünla süütamise pidulikul üritusel laulsid Tallinna praostkonna koorid – Jaani koguduse kammerkoor ja segakoor, Kaarli koguduse kontsertkoor ja kammerkoor Canorus, Nõmme Rahu koguduse segakoor, Peeteli koguduse kammerkoor, Püha Vaimu koguduse kammerkoor ja kammerkoor Crede ning Tallinna Kammerkoor.

Raekoja platsile pandi jõulupuu püsti 10. novembril. Tänavune pealinna keskne jõulupuu on pärit Raplamaalt, Käru vallast Jõekülast.

Lasnamäel Kultuurikeskuse Lindakivi esise platsi jõulupuul süütasid pühapäeval esimese advendiküünla linnaosa vanem Maria Jufereva ning tema asetäitjad Jaanus Riibe ja Oksana Jalakas.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid süütas advendiküünla 1. advendi kontserdil Karjamaa pargis.

Kell 16.00 tähistatakse esimest adventi Mustamäel Männi pargis, kus tervitab Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda, esineb TTÜ akadeemiline naiskoor ja jõulurahu kuulutab välja EELK Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse õpetaja Tiina Klement.

Kell 16 süüdatakse advendiküünal ka Nõmmel Glehni kuju juures.