15.05.2017

Raekoja platsil avati Tallinna päev

Tallinna päeva avasid täna, 15. mail kell 12 Raekoja platsil tegevlinnapea Taavi Aas ja heerold Jüri Kuuskemaa.

Taavi Aas ütles oma avasõnavõttu alustades, et15. mail 1248. aastal sai Tallinn Taani kuningas Erik Adrarahalt  Lübecki linna õiguse, tallinlased aga võrdsed õigused ja enesest mõistetavalt ka võrdsed kohustused Lübeck linna kodanikega. „Niisugune on Tallinna Euroopasse integreerumise ajalugu. Sestap tähistame me Tallinna päeva just nimelt 15. mail ning sedapuhku juba 16. korda“, sõnas tegevlinnapea.

„Tallinna elanike arv kasvab jõudsalt. Nii on see olnud juba üle kümne aasta järjest. Mai alguse seisuga elab Eesti Vabariigi pealinnas 444 885 inimest. Aprillis asus Tallinna elama 294  inimest. Nelja kuuga on tallinlaste arv kasvanud 1262 linnakodaniku võrra“, ütles Aas.

Tegevlinnapea sõnul kõneleb Tallinna elanikkonna stabiilne kasv sellest, et Tallinn on atraktiivne oma teenuste, tööhõive  ja elu korraldamise tingimuste poolest. „Siin on palju võimalusi oma lemmikharrastustega tegelemiseks ja vaba aja veetmiseks. Tallinn on linn, kus tahetakse elada ja kus on hea elada. Töötagem koos selle nimel, et meie Tallinn veelgi paremaks ja kaunimaks  muuta! Tänane, sündmusterikas päev ootab kõiki osalema ja osa saama“, ütles Aas kõne lõpetades.

Avaüritusel esinesid Kaitseväe Tallinna maleva orkester ja Tallinna sõpruslinna Genti trombooniansambel. .

Tallinna päeva kavaga saab tutvuda internetiaadressil http://huvi.tallinn.ee/uritus/tallinna-paev-2017#

Uudise rubriigid: