10.05.2019

Raekojas anti pisikestele tallinlastele üle nimetunnistused

Abilinnapea Betina Beškina andis Raekojas üle nimetunnistused 48-le lapsele, kellest enamus on sündinud märtsis ja aprillis.

Neist 23 on tüdrukud ja 25 poisid. On üks paar kaksikuid, kolmes peres sündis neljas laps ja kaheksas peres kolmas laps.

Abilinnapea Betina Beškina nentis, et Tallinna linn on sellist pidulikku nimetunnistuste tseremooniat korraldanud pikki aastaid. „Olen siin käinud nii linnaametniku kui ka lapsevanemana, oma tütrega kolm aastat tagasi, kuid täna olen siin esimest korda abilinnapeana,“ ütles Beškina oma tervituskõnes. „Tallinnas sünnib aastas üle 5000 lapse ning see number rõõmustab meid kõiki. Ent julgustan teid mõtlema suurelt – suur pere on rikkuse tunnus ja ma loodan, et kohtume teiega siin varsti taas.“

 Lisaks nimetunnistustele said väikesed tallinlased linna poolt veel kingituseks Helina Tilga joonistusega piimakruusi koos pudrukausiga.

Populaarsemad tüdrukute nimed olid märtsis-aprillis Alisa, Polina, Amelia, Mia ja Iris ning populaarsemad poiste nimed Mattias, Alex, Aron, Daniel ja Leon.

Tallinnas oli märtsis-aprillis iive positiivne, nendel kuudel registreeriti Tallinna Perekonnaseisuametis 828 lapse sünd.

 

Uudise rubriigid: