19.04.2022

Raekojas saab nimetunnistuse 49 väikest tallinlast

Täna, 19. aprillil kell 12.30 annab abilinnapea Betina Beškina Tallinna raekojas üle nimetunnistused 49 lapsele, kes on sündinud ajavahemikus detsember 2021 kuni märts 2022. Üritusel tunnustatakse ka teenekat õpetajat Krista Mühlbaumi, kellel on olnud läbi aastate oluline roll nimetunnistuste tseremoonial.

Väikestele tallinlastele kingib linn traditsiooniliselt kunstnik Helina Tilga joonistusega piimakruusi ja pudrukausi ning Tallinna vapiga kaante vahel nimetunnistuse.  

„Lapse sünd on üks tähtsamaid sündmusi meie elus ja mul on hea meel, et saan taas kord peredega nende rõõmu jagada,“ sõnas abilinnapea Betina Beškina. „Pidulikul tseremoonial osaleb sel korral 20 tüdrukut ja 29 poissi, kelle vanemad on soovinud nimetunnistuse kätte saada just raekojas. Neljateistkümnes neist peredest sündis kolmas laps ja kaheteistkümnes peres teine laps. Soovin kõigile uutele ilmakodanikele ja nende vanematele palju õnne!“

Detsembrist 2021 kuni märtsini 2022 registreeriti Tallinnas 1268 vastsündinut. Populaarsemad tüdrukute nimed olid sel perioodil Anna, Emilia, Emma, Maria, Mia ja Saara. Poistele pandi kõige enam nimeks Aron, Lukas, Mattias, Oskar või Robert.

Abilinnapea annab üle ka Tallinna raemedali Rõõmutarekese lasteaia staažikale muusikaõpetajale Krista Mühlbaumile, keda tunnustatakse pühendunud ja pikaajalise koostöö eest muusikalise sisu kujundamisel linna üritustel ning tänuväärse ja eduka töö eest alushariduse valdkonnas.

„Pühendunud õpetajana on Krista Mühlbaum 33 tööaasta jooksul Rõõmutarekese lasteaias märganud ja toetanud laste muusikalist võimekust, arengut, loovust ja iseseisvust. Ta on panustanud laste eneseteadlikkuse arendamisse läbi paljude koostööprojektide ja esinemiste ka linna üritustel,“ sõnas Beškina. „Muuseas on just Rõõmutarekese lapsed õpetaja Krista juhendamisel juba 20 aastat esinenud nimetunnistuste üritustel raekojas. Nüüd on kunagistest kasvandikest endist saanud lapsevanemad, kes on raekojas vastu võtmas oma laste nimetunnistusi.“ 

Uudise rubriigid: