14.01.2021

Rahvusvaheline aitäh-päev pokude rühmas

11.01. on rahvusvaheline aitäh-päev. Tahtsime ka meie seda meie koolieelikute rühmas tähistada. Sel päeval pidasime oluliseks pöörata rohkem tähelepanu tänulikkusele, mis on ka meie lasteaia üheks põhiväärtuseks.

Kuna osaleme projektis „ Kiusamisest vabaks!“ oligi hea sel päeval siduda õppetegevus karude koosolekuga. Hommik algas ühise mõnusa energiaringiga. Selle järgnes vestlus sellest, mis on tänulikkus, kas see on oluline ja milleks seda vaja? Kas me oleme õnnelikumad, kui me tunneme rõõmu pisiasjadest ja oskame olla tänulik selle eest mis meil juba on? Rääkisime sellest, kui palju asju me võtame iseenesestmõistetavalt, aga mis siis saab, kui ühel päeval seda kõike enam ei ole? Lapsed tõid välja selle, mis meid õnnelikuks teeb. Kõige olulisemad olid nende jaoks sõbrad, kodu, pere, loodus, isegi värske õhk!

Loo ajal „Õnne toov ämbliku“ oli lastel võimalus sõbrale massaaži teha. Tegevust rikastasid ja suurt rõõmu valmistasid lastele  joogaharjutused. Lõpuks sai lapsed värvida pildi „Ma olen tänulik!“

"Tänulikkus on rikkus. Kurtmine on vaesus."

Siit tuli ka kodune meisterduse ülesanne peredele:

Meisterdage TÄNULIKKUSE LAEGAS! See võib olla lihtsalt üks suur kaunistatud purk. Koguge sinna aasta jooksul toredaid sündmusi, mõtteid, komplimente ja tegusid, mille üle olete tänulikud. Aasta viimasel päeval saate purgi koos avada ja toredaid sündmusi meenutada. Tore mõte on ka anda igale pereliikmele erinevat värvi sedelid.

 

õpetaja Kersti Saks