15.06.2018

Rahvusvaheline konverents „Nutikas vidin, mis on alati sinuga ehk uuenduslikud meetodid koolis ja lasteaias“

12. juunil 2018 toimus Tallinna Arbu Lasteaias rahvusvaheline praktiline konverents „Nutikas vidin, mis on alati sinuga ehk uuenduslikud meetodid koolis ja lasteaias“.

Rahvusvaheline praktiline konverents toimus Erasmus+ projekti „From Teacher To Teacher“ raames, selle korraldasid Tallinna Arbu Lasteaed ning Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium koostöös Tallinna Haridusameti ja MTÜ rahvusvahelise arengukeskusega ITC Professional Development.

Konverentsi eesmärgiks oli tutvuda kogemusi vahetades uute meetodite ja tehnoloogiatega koolides ja lasteaedades, samuti võimalustega muuta tehnoloogia kasutamine õppeprotsessi orgaaniliseks osaks.

Konverentsi avasid abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi direktor Sergei Teplov ning ettekannetega esinesid partnerid Saksamaalt, Portugalist, Rumeeniast, Bulgaariast, Leedust ja Eestist.

Konverentsi teises osas viidi läbi praktilised töötoad, kus külalised said valida enam kui kümne huvitava töötoa vahel. Teemad olid järgmised: füüsiline Geoboard – virtuaalne Geoboard; kirjaoskus programmeerimise kaudu väike lastele; põhikooli ja lasteaia matemaatiliste virtuaalsete keskkondade ülevaade; õppematerjalide loomine õpilastele Scratchi abil; Edison, MakeyMakey ja laste elektroonika; multifilmi loomine; haridusrobotid Beebot, Bluebot, Ozobot; haridusrobotid Dash ja Dot, Sphero; meistriklass – laste elektroonika; hallatud interaktiivne klass alates Datagatest ja firma Prestigio Multiboard interaktiivse ekraaniga; sissejuhatav meistriklass Insplayst. Üheski töötoas ei lastud istuda niisama, vaid õpetajad pandi kohe tegutsema. Viimaks said kõik konverentsil osalejad kokku ühises töötoas „Suur LEGO-hakaton“.

Konverentsi lõpetas ümarlaud, kus tehti kokkuvõtteid, vahetati mõtteid ja anti tagasisidet. Osalejad pidasid sellist konverentsi väga vajalikuks, kuna seal saada palju väärtuslikku uut informatsiooni ning avardada silmaringi oma erialal.

Galina Jaremtšuk, Tallinna Arbu Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: