18.02.2015

Rahvusvaheline kujundava hindamise seminar Tallinna koolidele

Neljapäeval, 19. veebruaril 2015 viib Tallinna Haridusamet Õpetajate Majas läbi rahvusvahelise kujundava hindamise seminari pealinna koolide õpetajatele ja direktoritele. Seminar „Üksteiselt õppides” on osa Comenius Regio projektist „Kooli õppeprotsessi arendamine koostöös kogukonnaga“.

Seminari avab Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Viivi Lokk. Seminaril osaleb 10-liikmeline delegatsioon Norfolki Maavalitsusest Inglismaalt. 

Ettekannete teemad käsitlevad õppimist ja õpetamist muutuvas maailmas (Katrin Poom-Valickis, Tallinna Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi dotsent), kujundavat hindamist ja koostöökogemusi lapsevanematega (Adrian Tebbutt, Norfolki maavalitsuse haridusnõunik) ning Johannes Käisi ja Peetri Kooli (Luule Niinesalu, Peetri Kooli direktor). 

Oma kogemusi seoses kujundava hindamisega jagavad Kalamaja Põhikooli õpetaja Berit Toim ja Rahumäe Põhikooli õpetaja Kesti Pära ning Tallinna Õismäe Vene Lütseumi 12. klassi õpilased Dina Tanaga ja Aleksandr Gurin. 

20. veebruaril külastab Norfolki esindus Kalamaja Põhikooli ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi, kus Adrian Tebbutt viib läbi näidistunni ning toimuvad arutelud ümarlauas. 

Projekti „Kooli õppeprotsessi arendamine koostöös kogukonnaga“ („Improving attainment by community engagement in the learning process – ICE“) partnerid on Tallinna Haridusamet, Kalamaja Põhikool, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Õismäe Vene Lütseum ja MTÜ Tallinna Koolijuhtide Ühendus ning Norfolki Maavalitsus, Whitefriars põhikool, Dereham Neatherd keskkool, Thetford Akadeemia ja mittetulundusühing The SAW Trust Inglismaalt.

 

 

Uudise rubriigid: