01.12.2015

Rahvusvaheline noortekonverents YES-event 2015: „Migratsioon ja integratsioon”

16.-21. novembrini toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis rahvusvaheline noortekonverents YES-event 2015, kus Eestit esindasid Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi õpilased.

Konverentsil osalesid Eesti, Hollandi, Soome, Rootsi, Saksamaa, Poola, Slovakkia, Hispaania ja Rumeenia koolide delegatsioonid. Eestit esindasid Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased ning kahel konverentsipäeval 17. ja 19. novembril lõid tegevustes kaasa ka Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi õpilased.

2015. aasta konverentsi läbivaks teemaks oli „Migratsioon ja integratsioon”.

17. novembril kogunesid osalejad Tallinna Linnamäe Vene Lütseumisse, kus tutvustasid migratsiooni ja integratsiooni protsesse oma kodumaal. Avalikule esinemisele järgnes vestlusring pealkirjaga „Europe On The Move” ja töö rahvusvahelistes gruppides, kus arutati hariduse, kultuuri, majanduse, meedia ning poliitilise ja sotsiaalse sfääri üle. Iga vestlusrühm tegi  ühe mainitud valdkonna SWOT analüüsi.

19. novembril toimusid kõik tegevused Gustav Adolfi Gümnaasiumis, kus õpilased jätkasid tööd rahvusvahelistes gruppides. Õpilastele oli antud loominguline ülesanne luua lühike stop-motion filmiklipp varem analüüsitud valdkonna kohta. Töö gruppides algas arutelust ja filmiklipi süžee ja teostusviisi valikust. Sellele järgnesid võtted, video monteerimine,  heli salvestamine. Valmisvideod esitati samal päeval Gustav Adolfi Gümnaasiumi aulas. Õhul algas International Buffet, kus 10 riigi õpilased valmistavad ette laua oma riigi traditsiooniliste söökidega. Päeva lõpus esitasid iga riigi noored lühikese etteaste.

Noortekonverentsi YES-event 2015 toetasid Integratsiooni- ja Migratsiooni Sihtasutus Meie inimesed ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Noortekonverents YES-event 2015 pildis

 

Allikas: Tallinna Linnamäe Vene Lütseum 

 

 

Uudise rubriigid: