14.11.2016

Rahvusvaheline noortevahetus Haabersti Vene Gümnaasiumis

Oktoobris 2016 võttis Haabersti Vene Gümnaasium Erasmus+ projekti „Singing helps living“ (Laulmine aitab elada) raames vastu õpilasi Bari klassilise lütseumist (Itaalia).

Juba kevadel, maikuus külastas Haabersti Vene Gümnaasiumi koor „Mosaiik“ (juhendaja Irina Bljaškina) Bari kooli. Nad külastasid tunde ja tutvusid Itaalia haridussüsteemiga.

Saadi teada, et Itaalias õpivad lapsed 13 aastat, kooli vahetatakse kaks korda. Koolivormi ei ole ning lõpupidusid ei peeta. Itaalias austatakse traditsioone, aga innovatsiooni ei usaldata. Koolisüsteem sõltub kultuuri ja kliima eripäradest. Lõuna- Itaalias algab kooliaasta 15. septembril, kui ilm ei ole nii palav. Tunnid algavad kell 8.00, tunni pikkus on tavaliselt 50-55 minutit. Koolisüsteemis on kolm astet: algkool, keskkool ja lütseum. Lütseumid jagunevad suundade järgi: klassikaline, teadus-, filoloogia-, näitlejalütseum.

Kultuuriprogrammi raames külastati Alberobello linna, kus asuvad unikaalsed majakesed kooniliste katustega (UNESCO mälestiste nimikirjas), ning Catellana grotte. Saadi osa Bari linna pühaku Püha Nikolase auks peetud peost.

Vastukülaskäigul Haabersti Vene Gümnaasiumis töötati gruppides, kus koostati nootide ja piltidega laulik ning käidi ekskursioonidel ja saadi palju teada Tallinnast ja Eestist. Kohtumise lõppakordiks oli ühine õpetajate päeva kontsert.

Eesti külm kliima oli küll itaallastele harjumatu, kuid võõrustajate südamesoojus on nendega alati kaasas.  

 

Julia Bandura
Huvijuht
Haabersti Vene Gümnaasium

DSC_1243 (Medium).JPG

 

Uudise rubriigid: