26.04.2022

Rahvusvaheline tantsupäev Kristiine lasteaias

Pokude rühma õpetaja Käthlin, kes on kauaaegne rahvatantsija, tegi ettepaneku et meie lasteaed võiks osa võtta rahvusvahelisest tantsupäevast. Rahvusvahelist tantsupäeva tähistatakse alates 1982. aastast, kaasaegse balleti looja Jean-Georges Noverre'i sünnipäeval, 29. aprillil.

Tantsupäeva tähistamine aitab märku anda suuremale hulgale inimestele, et tantsukogemus on omaette väärtus ja selle kunstialaga alustada ei ole mitte kunagi hilja. Rahvusvaheline tantsupäev aitab tuua tantsukunsti lähemale igale inimesele ning anda võimaluse kõigile huvilistele tantsimisest või tantsusündmusest osa saada.

Jean-Georges Noverre

Meie lasteaias pidasime tantsupäeva veidike varem. Valisime selleks kaunilt päikselise teisipäeva.

Muusikaõpetaja Margit õpetas vanemate rühmade lastele selgeks selle aasta rahvatantsu „Savikoja venelane“. Õpetajad Karmen ja Marika õppisid selgeks laulu sõnad ning Liis kandleviisi.  Lapsed said tantsida „Savikoja venelast“ nende musitseerimise saatel.

Tantsupäevast võtsid osa kõik rühmad.  Et tants ja lust liiga lühikeseks ei jääks tantsiti lisaks veel teisigi toredaid rahva- ja lastetantse: „Kaerajaan“, „Sabatants“, „Sul ja mul“, „Juba linnukesed“.

Samuti näitasid lastele oma tantsuoskust õpetajad Käthlin, Brigitta, Helerin ja Reet, esinedes tantsuga "Kupparimuori".

 

 Pilte näeb siit.

 

 

 Liina Kala

õppejuht

 

Uudise rubriigid: