04.10.2018

Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine teemal “100 minutit laulu ja mänguga”

Tallinna Kullerkupu Lasteaias tähistati rahvusvahelist muusikapäeva seekord veidi teistmoodi. 3. oktoobril toimunud muusikategevustes oli teemaks “100 minutit laulu ja mänguga”. Saja minuti sisse mahtusid eesti lastelaulud, pillilood ning laulumängud, mille autoriteks A. Lõbin, M. Terri, G. Ernesaks ja A. Pärt.

Tallinna Kullerkupu Lasteaias tähistati rahvusvahelist muusikapäeva seekord veidi teistmoodi. 3. oktoobril toimunud muusikategevustes  oli teemaks “100 minutit laulu ja mänguga”. Saja minuti sisse mahtusid eesti lastelaulud, pillilood ning laulumängud, mille autoriteks A. Lõbin, M. Terri, G. Ernesaks ja A. Pärt.

Muusikaruumi seina peal olevate piltide abil said lapsed uusi teadmisi eesti heliloojate kohta. Laua peal oli M. Terri ja A. Lõbini laulikud, cdplaadid ja mänguasjad tegevuses kasutamiseks. Mitmeid laule laulsime EV100  ”Igal lapsel oma pill” kaudu soetatud uute ukulelede saatel.

Nooremad lapsed said tantsida tantsu “Lõbus jänkulaps”, “Kus on meie käed”, laulda laulu “Kerimine” ning mängida pilli laulu saatel ”Mis nägin linnas ma”.

4-6 aastaste laste muusikalugude valik oli tehtud G. Ernesaksa ja A. Pärdi loomingu järgi. Lood “Rongisõit” ning ”Olen juba suur” sobisid hästi  kuulamiseks, laulmiseks ja kaasa mängimiseks. Sõrmede, käte ja keha abil õppisime laulude sisu ilmestama, täiendama ja tegevusi kujutama. Lastel oli lõbus ja kõik said kaasa tegutseda.

Rõõmus kolmapäev koos laulu ja muusikaga oli eriline. Aegumatud ja armastatud lastelaulud leidsid koha kõikide Kullerkupu lasteaialaste südametes.

 

muusikaõpetaja Sirje Luke

Uudise rubriigid: