23.03.2018

Rahvusvahelist Maa päev

Lasteaed Kajakas osaleb rahvusvahelises projektis.

Sellel õppeaastal 2017/2018 Lasteaed Kajakas osaleb rahvusvahelises projektis "Rahvusvaheline rahupäev" . Projekti koordinaatorid on: 21 sajandi Museion, Kultuuri Pedagoogika Eestis. Projektiga on seotud:  Potsataja, Karikakar ja Kellukese rühma lapsed.

Rahvusvahelist õnnepäeva tähistatakse 20. märtsil. Kuupäev valiti selle järgi, et 20. või 21. märts on kevadine pööripäev, kui öö ja päev on teineteise suhtes täielikus harmoonias.

Rahvusvahelist Maa päeva tähistatakse 22. aprillil. Maa päeva ideeks on pöörata tähelepanu planeedile, millel me elame. Maailmapäeva eesmärgiks on tutvustada, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ja kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma.

Lasteaias toimusid 19.03.2018-21.03.2018 õppetunnid, kus lapsed tutvusid Maailmapäeva ajalooga, meisterdasid  Maale kingitusi ja iga laps sümboolselt helistas kellukest, mis sümboliseeris rahu soovimist kõikidele planeedi elanikule. Laste pildid võtavad osa näitusest "Hea kosmos", mis toimub V. Tereškova muuseumis Jaroslavli linnas.

Lasteaed Kajakas tänab ürituse peakorraldajat Svetlana Okunevat (Eesti Roerichi Ühingu sekretär, Eesti Kultuuri Pedagoogika Assotsiatsiooni esimees) ja klaverimängijat Kenny Salazar Venezuelast (Eesti Muusika - ja Teatriakadeemia üliõpilane).