10.09.2020

Rajame oma kooli õppeaia – istutasime perepuu

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet toetab Tallinna linna ametiasutusi ja nende hallatavaid asutusi õppeaedade rajamisel ja arendamisel. 2020 aasta alguses taotlesime ka meie toetust, et rajada oma kooli õppeaed. Kevadine distantsõppe periood ei võimaldanud siis aia loomisega algust teha, kuid 9. september saab kirjutatud kooli ajalukku märgilise kuupäevana. 9. septembril 2020 istutasime kooli õuele perepuu. Selle õunapuu iga oksaharu hakkab kandma erinevaid õunasorte – „Martsipan“, „Talvenauding“ ja „Kuldrenett“.

Õunapuu istutamiseks kaevasid augu õppeaia projektijuhi õpetaja Kajalin Lutsu juhendamisel 8.c klassi õpilased. Puu aitasid mulda panna 1. klasside lapsed.

Puu istutamisel andis oma head soovid kaasa ka koolijuht Katrin Luhaäär, kes pani väikestele istutajatele südamele puuga rääkimas käia ja teda hoida.

Septembrikuus valmisid töö- ja tehnoloogiaõpetuse tundide raames peenrakastid, mis loodusõpetuse tundides taimedega täidetud saavad. Praeguseks on peenrakastidesse istutatud ja külvatud hernes, oder, nisu, lehtpetersell, piparmünt, meliss, porru, murulauk ja küüslauk. 2.a klass pistis mulda ka tulbisibulad. 6.c külvas rapsi, talisibulat ja küüslauku.

Kooliaias kasvavad arooniapõõsad, mille viljad sel aastal kasutust leidsid. Õpetaja Sirli käis õpilastega arooniaid korjamas, et käsitöötundides valmistada nendest siirupit.

Vaata pilte perepuu istutamisest, peenarde rajamisest, arooniate korjamisest ja istutamistest siit.