20.03.2018

Linnaosakogu arutas Lipo ja Lasnamäe turu tulevikuplaane

Lasnamäe linnaosakogu koosolekul anti ülevaade, et Lipo ülalpidamiskulude vähendamiseks kolib kauplus väiksemale pinnale ning turu tuleviku otsus langetatakse pärast linnaosa korraldatud rahvaküsitlust.

Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva selgitas, et praeguse Lipo kaupluse hoonesse (Punane 48a) koondub toiduabi keskus, mis koosneb Toidupangast ja munitsipaalkauplusest.

Linnapood LIPO kolitakse Punane tn 48a hoone väiksemale pinnale. „Kolimise eesmärk on vähendada linnapoe ülalpidamise kulusid ja muuta kauplus efektiivsemaks,“ selgitas Jufereva. Ta lisas, et toiduabi keskus alustab tegevust juba aprilli lõpus.

Linnapood suletakse kolimiseks 01.- 15.aprillini, taasavatakse alates 16. aprillist.

Tallinna Linnavalitsuse otsusega antakse Punane tn 48a hoone A-osa (praegu tegutseb seal linnapood) alates  25. aprillist rendilepingu alusel Tallinna Toidupanga kasutusse.

Lisaks langetatakse lähitulevikus otsus Lasnamäe turu küsimuses, mis hetkel ei täida oma ülesannet ja on enamiku aja inimtühi. Lasnamäe linnaosa algatas küsitluse, et kaardistada elanike hinnang praegusele turule ning ootused ja vajadused uuendusteks.