17.12.2018

Rammumehe võistlusel selgusid Tallinna koolide tugevaimad õpilased

13. detsembril 2018 korraldas Tallinna Kuristiku Gümnaasium sportliku päeva, kus selgitati välja linna tugevaimad rammumehed ja kooli osavamad võimlejad.

Päev algas 6.-12. klassidele võimlemisvõistlusega. Võisteldi mitmel alal, näiteks hüpe üle hobuse või kitse, harjutused kangil ja rööbaspuudel, akrobaatika kava, köiel ronimine ning harjutused poomil.

Kooli liikumisvõimalustega käisid tutvumas Tartu Ülikooli Liikumislabor, Tallinna Haridusamet ja teised Lasnamäe koolid. Kuristiku gümnaasium hoolitseb selle eest, et õpilastel oleks koolipäeva ajal palju liikumisvõimalusi nii toas kui ka õues. Kool on saanud juurde palju uut ja põnevat õuealale. Aasta alguses valmis seiklusrada, sügisel lisandusid pesakiiged, ronimisatraktsioonid ja karussellid. Tulemas on veel multšiga kaetud terviserada, istumise lava ning „hängimise“ pingid tasakaalu hoidmise funktsiooniga.

Tegus päev jätkus „Rammumehe“ võistlusega, kus jõudu proovis kaksteist tugevat noormeest seitsmest koolist. Üksteiselt võeti mõõtu rinnalt surumises, raskuse hoidmises, ühe käega raskuse maast lahti tõmbamises  ja sangpommi rebimises. Võistlust aitasid viia läbi professionaalsed rammumehed: Euroopa meister Meelis Peil, Arnold Strongman Classicu võitja Andrus Murumets ja raskejõustiku eestvedaja Erik Kuningas.

Rammumehe tiitli viis koju Hardy Keller (Gustav Adolfi Gümnaasium), 2. koha saavutas Artur Kašnikov (Tallinna Läänemere Gümnaasium) ja 3. koha Rasmus Teodor Niin (Tallinna Kuristiku Gümnaasium).

Rammumehe alade vahel toimus veel ka omaloominguliste kavade võistlus.

Raino Liblik, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor

Uudise rubriigid: