17.08.2014

Rannapungerja laager 2014

12. augustil sõitsid 36 kõige tublimat Ristiku Põhikooli õpilast koos õpetaja Aeda, Mareki ja Kätliniga Peipsi järve äärde Rannapungerja Noortelaagrisse.

Rannapungerja laager on meie kooli iga-aastane traditsioon, mis saab teoks tänu Tallinna NNKÜ-NMKÜ-le.

Laagrisse jõudes ootas meid tore laagrijuhataja Tea. Tema tutvustas meile kogu laagrikompleksi: majutusmaja, sööklat, discosaali ja spordiväljakut. 
Esimesel õhtupoolikul toimus laste majutamine tubadesse, tehti erinevad tutvumismänge ning toimusid esimesed etteasted vabalaval. 
13. augustil tehti terve päev sporti, toimusid Olümpiamängud 4 riigi meeskondade vahel. Võisteldi nii rahvastepallis, köievedamises, meeskondlikus suusatamise, kaugushüppes jne. Õhtul toimus riikide tutvustamine laval. 
14. augustil pidid võistkonnad leidma üles 25  peidetud aaret nii majadest, metsast või puuduolevad asjad ise juurde meisterdama (leidma näiteks ühe Adidase tossu, metsast 5 mustikat, valmistama saunaviha, mõtlema luuletuse meie laagrist, esitama ühe tantsu, ära arvama mõistatusi). Oli aarete otsimise mäng. Õhtupoolikul tuli igal meeskonnal lavastada üks näidend.  Kostüümid sobitasime kokku kostüümilao varudest, juurde tuli mõelda tekst ja liikumine laval.  Kõik näidendid tulid väga toredad välja ning said suurte aplauside osalisteks. Esitati "Punamütsikest", "Kolme põrsakest", "Lumivalgekest", "Nõiakunsti". Võitjaks osutus "Rapuntseli" lavastanud meeskond. 
15. august oli meie laagris sõbrapäev. Hommikupoolikul toimus sõbrapäevamatk Peipsi äärde. Peale lõunat tegi iga laps omanimelise ümbriku, mis tuli seinale kinnitada. Hiljem said sõbrad sinna sisse panna sõbrapäevakaarte ja häid soovisedeleid. Mängiti veel sõbrapäevamänge, ("James Bond ja Marilyn Monroe"), tantsiti ajalehetantse, vaadati saalis sõbrapäeva facebooki. Õhtul sai iga laps koos sõbra ja popcorniga kinos sõbrapäevafilmi vaadata.

16. august oli laagris muusikapäev. Hommikupoolikul toimus laudkondadevaheline lauluvõistlus. Hiljem toimus saalis lõbus "Aliase" mäng, kus tuli pantomiimiga oma meeskonnale sõnu edasi anda. Päeval tehti veel teatevõistlusi ja otsiti vastasmeeskonna poolt peidetud lippu metsast. Õhtupoolikul algasid ettevalmistused õhtuseks playboxiks. Tuli otsida jälle sobivaid riideid, panna kokku oma bänd, otsida repertuaari, harjutada laval liikumist. Kõik sujus kokkuvõttes hästi ja etteasted olid väga meeleolukad. 
17. august kui viimane laagripäev kulus laagri missi ja misteri valimiste peale. Kõigil laagris viibijatel tuli läbida  intervjuuvoor e. vastata ajakirjanike küsimustele, läbida sportlikud katsed, sooritada täpsus ja osavusharjutusi. Tüdrukutel oli ka soengu ja meigivoor, poistel  tuli tugevaim poiss välja selgitada vägikaigast vedades ja kätt surudes. Peale lõunat tuli esitleda ennast talendivoorus. Ja õhtuks oligi laagrimissiks Rannapungerja 2014 valitud Getter 9.A-st   ja misteriks Henri Kaur 9.B-st.

Nagu viimasel laagriõhtul ikka oodatakse, oli meilgi viimane õhtu laagris lõkkeõhtu, millele omakorda järgnes veel disco õhtu hilistel tundidel.

18. augustil tuli meil selleks korraks laager lõpetada. Pakkisime kokku oma asjad, koristasime toad ning sõitsimegi bussiga tagasi Tallinnasse.

Toredate kohtumisteni järgmisel aastal jälle Rannapungerjal!

Vaata pilte laagrist siit. Kui soovid näha kõiki pilte laagrist ja ka endale saada, pöördu huvijuhi poole.