14.06.2019

Rannapungerja laager 2019

12. juunil sõitsid 27 Ristiku Põhikooli õpilast koos õpetajate Aet Aasma, Keili Rüütli ja Marju Rannamaaga Peipsi äärde Rannapungerja laagrisse. Lisaks meie kooli õpilastele olid laagris veel 16 last erinevatest Eestima koolidest. Laagrisse jõudsime õhtupoolikul. Esimesel õhtul toimus laagris laste tubedesse jaotamine, tubadele nimesiltide valmistamine, tutvumismängud ning disko.

13. juuni oli meil Rannapungerjal matka- ja teatripäev. Hommikul mängisime laagrimänge – „Alaiast“, „Eestimaa viktoriini“ ja äraarvamismängu „Kes ma olen?“. Paele lõunat matkasime Peipsi äärde ja tegime järve ja tuletorni taustal kauneid fotosid. Laagrisse tagasi jõudes algasid ettevalmistused õhtusteks etendusteks. Õhtul esitati publikule näidendid „Hunt ja 3 põrsakest“, „Punamütsike“, „Lumivalgeke“, „Kolm karu“, „Shrek“, „Hunt ja 7 kitsetalle“ ja „Põrsas Peppa“. Võitsid etendused „Hunt ja kolm põrsakest“ ja „Kolm karu“. Näitlejameisterlikkuse poolest paistsid silma Deivid, Artur Erich, Madis Andreas, Cender ja Kairo.

14. juunil oli laagris sõbrapäev. Päev algas sõbrapäevaümbrikute, kirjakeste ja kaartide meisterdamisega. Kõik lapsed said sõbrapäevast kaasa suure ümbrikutäie toredaid kirju oma laagrisõpradelt. Seejärel toimus lõbus aardejaht, kus tuli koos sõpradega leida laagri territooriumile peidetud aardeid, lahendada nuputamisülesandeid, esitada tantsukava ning välja mõelda luuletus suvest. Peale lõunat mängisime jalgpalli. Võitis mustades särkides meeskond. Taas paistis mängus silma Cender, kes lõi mängu jooksul palju väravaid. Veel mängiti sõpradega koos „Sini – must – valget“. Õhtuseks ürituseks oli vabalava. Etteasteid oli väga palju ning esindatud olid erinevad žanrid. Oli laule, tantse, anekdoote ja akrobaatikat. Eripreemiad vabalaval sai akrobaatilise numbriga esinenud rühm.

15. juunil oli laagris olümpiapäev. Laagrilapsed jaotati hommikul 4 erinevasse võistkonda, iga võistkond sai loosiga ühe riigi, keda ta pidi terve päeva jooksul esindama. Omavahel võistlesid Eesti, Soome, Jaapan ja Itaalia. Erinevate maade vahelisteks võistlusaladeks olid rahvastepall, köievedu, kaugushüpe, bussimäng, veeandmine, rõngaharjutus, jääsulatamine, suusatamine ja krossijooks. Meie kooli parim pikamaajooksja oli taaskord Cender. Iga alavõidu järel rivistati üles võitjameeskond ning auvalvel olles kuulati võitja maa hümni. Hümni muusikalise poole eest hoolitses Deivid. Õhtul pidi iga võistkond oma maad ka laval tutvustama. Olümpiapäeva võitis väikese edumaaga Soome.

16. juunil toimus Rannapungerjal laagrimissi ja -misteri valimine. Päeva jooksul toimusid erinevad võistlusvoorud, kus kõik laagrisolijad pandi proovile osavust, täpsusest ja tugevust nõudvatel võistlusaladel. Mõõdeti ka laagriolijate sõnaosavust, tantsuoskust, sarmikust ning teadmisi. Võistlusvoorude vahel õnnestus meil käia ka ennast jahutamas ja ujumas Peipsi järves. Õhtul esinesid kõik kandidaadid Playboxis. Näha sai mitmeid välismaiseid artiste. Päeva lõpuks kõikide alade tulemusi, sarmi ja talendikust kokku arvestades selgus, et „Rannapungerja laagrimiss 2019“ tiitli pälvis Eliise ja „Rannapungerja laagrimister 2019“ tiitli sai Cender.

Väga kohusetundlikult ja koostööaltilt töötas laagrivahetuse ajal meie diskor Cender ning tubli ja humoorika õhtujuhina paistis silma Deivid. Samuti on tunnustamist väärt Robin oma spontaansete ja lõbusate vahepalade esitamise eest laval.

Samuti pingutasid kõik laagrisviibijad väga „parima toa“ tiitli saavutamise nimel. Hommikuti koristati ja kaunistati tube hoolega. Züriid üllatati tubades nii puhtuse, korra, meeleolumuusika kui –lõhnadega. Kõige toredamateks üllatajateks olid „Muumide“ toa tüdrukud, kes kaunistasid oma voodid rätikutest volditud luigefiguuridega. Järgnevatel päevadel sai žürii veel erinevates tubades näha rätikutest volditud südameid, elevante, jäneseid ja krokodilli.

17. juuni oligi meil laagris viimane päev. Peale hommikusööki pakiti asju, koristati tube ning algas kojusõit Tallinnasse.

Oli meeldejääv ja tore aeg, mis sai ühiselt Rannapungerjal veedetud ning loodetavasti ootab paljusid osavõtjaid ees uus laager juba järgmisel suvel.

Pildid laagripäevadest jäädvustas Marju Rannamaa, mida saad vaadata siit.

Uudise rubriigid: