27.03.2020

Raskes olukorras jätkub Tallinna Lotte Lasteaias õppetegevused

Seoses eriolukorraga Eestis on jäänud tühjaks ka meie Lotte maja. 
Senimaani on kõik meie maja vanemad oma tööd saanud ümber korraldada ning lapsed on kodusel õppel. See, et lapsed on kodused, ei tähenda sugugi, et õppetegevus oleks peatunud, otse vastupidi. Nii õpetajad, vanemad kui lapsed on väga toimekad ning leidnud erinevaid viise, kuidas viia praegusel keerulisel ajal õpet läbi kodustes tingimustes.
Lisaks tavaõppele pakuvad liikumis- ja muusikaõpetaja lastele õppimisvõimalusi ka video vahendusel.
Anna rühma toimetused:
Liitmist ja lahutamist võib ka nii õppida!

Telefoni Google Chromes saab vaadata 3D loomi.

Alberti rühmas on valmimas juturaamat, kus jutukesed koostavad lapsed koos vanematega. Siin on üks vahva näide:
Emilia lugu sõprusest

Kaugel, kaugel maal elasid ühes laudas koos lehmadega põrsas Liisa ja suur linnuke vares Jaak. Põrsast ja linnukesest said parimad sõbrad alates sellest päevast, kui nad tutvusid. Neile meeldis koos mängida ja nende lemmikmängudeks olid kullimäng ja pimesikk. Ühel ilusal päeval läksid nad jälle aeda kulli mängima. Mängu ajal aga põrsas Liisa komistas ja kukkus auku, kus oli muda ja ta jäi mutta kinni. Suur linnuke vares Jaak aitas ta aga välja. Põrsas Liisa tänas Jaaku ja tal oli nii hea meel, et tal nii tore ja abivalmis sõber on. Suur linnuke vares Jaak aga vastas: "Sõber aitab ju alati sõpra". Ja nad jooksid uuesti kulli mängima.
Lisaks on lapsed otsinud kevade tunnuseid ning tegelenud ilmavaatlustabelite täitmisega.
Brunode õpetajad on koostanud vahvaid töölehti, lapsed on teatrikuu raames ära jäänud etenduse teinud nukufilmiks, lisaks toimub õpetajate ja laste vahel videokõned.

Siin Peetri poolt vanematega koostöös valminud nukufilm.
Niisamuti on tegusad ka Oskarid, kes kodus meisterdavad ja õpivad hoolega.

Mitmed tegemised on käsil ka Roosi rühma lastel.

Kui algselt oli plaanis lasteaias tagurpidipäev, siis miks mitte teha seda hoopis kodus (supi söömine kahvliga)!
Meie maja kõige pisemad Pipod veedavad aega muinasjuttude seltsis, mida õpetaja neile salvestab ning aeg-ajalt teevad õpetaja eeskujul joogat.
Lotte rühma lapsed saavad igal tööpäeva hommikul ühe päevaülesande, laste lahendused saadavad vanemad õpetajatele, kes teevad töödest kokkuvõtte.

Mida teevad lapsed õhtul kell 11?