13.10.2021

Raua saun tähistab sünnipäeva

Täna kaheksa aastat tagasi avas põhjaliku renoveerimise järel taas uksed Tallinna üks vanimaid siiani tegutsevaid avalikke saunu - Raua tänava saun. Sünnipäeva puhul kostitatakse saunakülastajad täna värskendava joogi ja maiusega.

“Saun on olnud tähtis osa siinse põhjamaise rahva kultuurist ning ligi 85 aastase ajalooga Raua saun olnud kahtlemata selle kultuuri väärikas kandja. Samas on see vana ja väärikas asutus ajaga kaasas käinud ning vastab tänapäevaste kasutajate ootustele,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Raua tänaval 18. märtsil 1937. aastal avatud saun oli toona linna moodsaim. Raua tänava saun on olnud läbi aegade rahva seas populaarne. Aastakümnete jooksul oma endise hiilguse minetanud kümblusasutus tegi kaheksa aastat tagasi läbi põhjaliku rekonstrueerimise, ärkas uuele elule ja on nüüd taas üks linna uhkemaid ja populaarsemaid avalikke saunu.

Väiksemaid uuendusi on tehtud ka pärast taasavamist. Kolm aastat tagasi puhastati maja fassaad ja värskendati nii meeste kui naiste üldsauna leili- ja pesuruumid. Lisaks tehti parendustöid viies tunnisaunas, millest ühes on nüüd ka uuendatud bassein.

Lisaks tavasaunale ja tunnisaunale on võimalik nüüd kasutada ka tunniduši ja tunnivanni teenust. Pakutakse ka sauna juurde sobivaid tugiteenuseid ja tegutseb ka kohvik. Hoone teisel korrusel tegutseb noortekeskus.

Uudise rubriigid: