07.10.2016

Raua saunas tuleb vihapidu

15. oktoobril tähistab Tallinnas Raua tänaval asuv saun vihapeoga oma sünnipäeva.

Linna ühe parima sauna sünnipäeva puhul teeb selle valdaja Kesklinna valitsus omalt poolt saunalistele kingitusi, lubab Kesklinna vanem Alar Nääme. „Tõeliste saunatraditsioonide vaimus kutsume sel päeval korralikult vihtlema, et viha endast eemale peletada ja sel moel nii keha kui vaimu eest hoolt kanda. Raua saun pakub oma sünnipäeval vihamassaaži ja loengut vihtlemise soodsast mõjust tervisele, lisaks kõikvõimalike tervisenäitajate testimist ja tervislikke saunajooke ning seda kõike sünnipäevahinnaga. Viht on aga kõigile tasuta,“ teatas linnaosa vanem.

Sünnipäeva puhul pakub Raua saun tavapäraselt 25 eurot maksvat teenust seekord vaid 5 euroga. Et endale sissepääs kindlustada, soovitab sauna juhataja Sergei Geller osta pileti sauna kassa eelmüügist.  

Laupäeval, 15. oktoobril on esimesed saunalised oodatud kell 13. Järgmised seansid, mis koosnevad loengust, vihamassaažist ja muude saunamõnude nautimisest, algavad kell 15, 17 ja 19.

Raua tänavale (praeguse aadressiga Raua tn 23) hakati sauna kavandama juba aastal 1936. Kolm aastat tagasi tegi rajatis läbi põhjaliku uuenduskuuri ja muutus Tallinna kaasaegseimaks saunaks. Renoveeritud Raua sauna avamispäeva 13. oktoobrit 2013 hakati tähistama kui sauna sünnipäeva.