27.04.2015

Reaalkooli õpilased võistlesid edukalt orienteerumise MM-l

18.-24. aprillini peeti Türgis, Tekirovas Rahvusvahelise Koolispordiliidu (ISF) maailmameistrivõistlused orienteerumisjooksus, kus edukalt võistlesid ka Tallinna Reaalkooli õpilased.

Võistlustel  osales üle 500 õpilase 22 riigist. Võistlusklasse oli kuus: koolide tüdrukute ja poiste  noorem vanuseklass (sündinud 2000-2001) ja vanem vanuseklass (sündinud 1997-1999) ning lisaks samad vanuseklassid riikide koondistele. Eri riikide õpilastest moodustatud 3-liikmelisi võistkondi osales teatevõistlustel 178. Eestit esindas viis võistkonda.

Tallinna Reaalkool osales nooremate poiste võistkonnaga, kuhu kuulusid Kaarel Vesilind, Markus Harald Pais ja  Aleksander Piilmann. Vanemate tüdrukute esindusvõistkonda kuulus Liina Vesilind ja vanemate poiste esindusvõistkonda Tomi-Andre Piirmets. 

Kavas oli tavaraja- ja lühirajavõistlus ning eri riikide õpilastest moodustatud võistkondade teatevõistlus. Koondiste maksimaalne suurus oli viis noort ja võistkondlikku arvestusse läks mõlemal võistlusdistantsil kolm paremat tulemust. 

Eesti võistkonna parima tulemuse –11. koha koolide nooremate poiste arvestuses tavarajal – saavutas Kaarel Vesilind. Lühirajal võitis Kaarel Vesilind aga pronksmedali!

Tomi-Andre Piirmets koos Inglismaa ja Belgia orienteerujatega saavutas 178 koondise hulgas 4. koha

Võistlused toimuvad iga kahe aasta järel, järgmisel korral võisteldakse 2017. aastal Itaalias. 

Pronksmedal MV orienteerumises.JPG 

Uudise rubriigid: