01.10.2021

Rebaste nädal 2021

27. september - 1. oktoober toimub Rebaste nädal, kus abituriendid võtavad vastu, tutvuvad ja panevad proovile erinevate mängude ja ülessannetega gümnaasiumisse astunud 10. klasside õpilasi. Nädal on jaotatud neljaks teemapäevaks, mille raames toimuvad tegevused ja uutel gümnaasiumiõpilastel tuleb leida riietus vastavalt päeva teemale. Ühistegevused toimuvad kell 11.15 ja 13.00 vahetundidel või tundidevälisel ajal.

Mis on Rebaste ristimise traditsioon?
Rebaste ristimise traditsiooni saab vaadelda siirderiitusena, kus jäätakse seljataha põhikool ja siirdutakse gümnaasiumisse, kus abituriendid valmistavad uued tulijad ette erinevate katsete näol  uude sotsiaalsesse seisundisse (gruppi) astumiseks. Antud ettevalmistamisele ja katsetele järgneb uue rolli omaksvõtmine ehk saamine gümnaasiumiõpilaseks.

Traditsiooni olulisus ja eesmärk

  • Eesmärgiks on hoolivalt 10. klassi õpilased vastu võtta oma gümnaasiumiperre.
  • Eesmärgiks on sõprussuhete loomine 10. klassi siseselt ja 10. ja 12. klasside vahel. See kõik on vajalik meie-tunde saavutamiseks ja hoidmiseks kollektiivis.
  • Selles protsessis pälvivad tunnustust lugupidaminem, vaimukus, füüsiline vastupidavus, loomingulisus ja teised positiivsed omadused.