14.05.2020

Reedel jõuavad Tallinna e-päeva sündmused haripunkti

Reedel, 15. mail jõuavad juba kaks päeva kestnud Tallinna päeva sündmused haripunkti. Päev algab purskkaevude avamisega Reidi teel ning kulgeb läbi arvukate haaravate e-sündmuste hilise õhtuni, mil saab näha Tallinna päevaks loodud valguslahendust.

„Ehkki tänavu ei saa me Tallinna päeva üritustest vahetult osa ega nautida neid linnaruumis, pakub mitmekesine programm siiski nii avastamisrõõmu, uusi teadmisi kui ka meelelahutust,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Taaselustame vanu traditsioone ja loome uusi ning viime huvilisi virtuaaltuuridele ja kutsume viktoriinidele. Pakume naudingut silmale ja kõrvale, kuid sedapuhku teisiti – läbi e-kanalite. Positiivne on seejuures, et e-üritustest on võimalik osa saada nii nende toimumise ajal kui ka hiljem, neid on võimalik järele vaadata ja sõpradega jagada. E-etteütlust aga saab kirjutada igaüks, olenemata sellest, kas ta on Eestis, Austraalias või Aafrikas. Peaasi, et oleks internetiühendus ja soov osaleda.“

Kell 9 käivitatakse linnapea Mihhail Kõlvarti osalusel uued Reidi teel asuvad purskkaevud, mis jäävad linnarahvast rõõmustama kuni sügiseste külmadeni. Otseülekannet purskkaevude avamisest saab jälgida siin. Noppeid Lübecki linnaõiguse Tallinna koodeksist 1282 toovad Facebook’i vahendusel vaatajani Jüri Kuuskemaa ja Meelis Sekk.

Algusega kell 10.10 korraldab Tallinna Linnavolikogu Kantselei videotuuri, kus linnavolikogu esimees Tiit Terik tutvustab volikogu hoonet ja ajalugu ning seda, millised otsused istungitesaalis sünnivad. Samuti näitab ta, mida peidab volikogu esimehe kabineti seinas asuv seif. Algusega kell 11 saab jälgida minikontserti „Jaan Pehk ja 30 aastat Tallinna linnavolikogu“

Lastele pakuvad rõõmu Piip ja Tuut, kes toovad kell 10.30 koos oma külalise Lennaga lavale uued lustlikud lood (vt piipjatuut.tv).

Südapäeval on  kõik huvilised üle Eesti ja kaugemaltki oodatud end proovile panema e-etteütlusel. Seekord on etteütlus pühendatud legendaarsetele tallinlastele Jaan Krossile ja Georg Otsale, kelle 100. sünniaastapäeva me tänavu tähistame. Teksti loeb ette armastatud näitleja Märt Avandi. Tallinna TV teeb üritusest otseülekande Tallinna Facebook’i lehelYoutube'is ja etteütluse veebilehel.

Kell 14 avab virtuaalsed uksed Tallinna päeva maailmakohvik, kus kaasatakse noori kaasa mõtlema, arutama ja üheskoos lahendusi välja mõtlema nende jaoks olulistel teemadel. Maailmakohvikus kokku pandud ettepanekud edastatakse Tallinna linnajuhtidele. Õhtul kell 19 korraldatakse noortele pidu ja sedagi virtuaalselt.

Uue alguse saab viimati 2004. aastal toimunud fotojaht „Päev Tallinnas“, kus 11 professionaalset piltnikku jäädvustavad ühe ööpäeva jooksul pealinna ilmet tulevastele põlvkondadele. Tulemused avaldatakse virtuaalnäitusel Delfi portaalis ning talletatakse fotoraamatusse.

Tallinna päeva sündmustele paneb atraktiivse punkti selleks puhuks loodud Tallinna teemaline valguslahendus, sedagi saab näha otseülekandena Tallinna e-päeva veebilehel.

Kogu Tallinna e-päeva programmi leiab samuti Tallinna e-päeva veebilehelt.

   

Uudise rubriigid: